Osmaniye'nin Yeni Ekranı

İş dünyası 2020’den umutlu


Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, 2020 yılından umutlu olduklarını kaydetti.

2019’un son çeyreğinde ekonomide iyileşme sinyalleri alındığını belirten Özkardeş, yeni yılda büyüme trendinin artarak devam edeceğini ifade etti.

Savunma sanayi ve yıl sonunda yerli otomotiv tanıtımının ekonomiye olumlu yansıdığını kaydeden Özkardeş, “Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin güvenliği için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı başarı ile devam ediyor. Döviz kurunun belli düzeyde tutulması, kredi faizlerinin tek hanelere düşmesi piyasalara doping etkisi yaptı. Sanayi sektörü başta olmak üzere konut ve diğer sektörlerde canlanma başladı. 2020 yılında bu canlılığın ve hareketliliğin daha artacağını ümit ediyoruz” dedi.

Ülkenin yeni yatırımlarla gücüne güç kattığına dikkat çeken Özkardeş, ekonomideki büyümenin Türkiye’nin güçlü yarınlarının teminatı olduğunu belirtti.

2020 yılının kentimize, ülkemize ve milletimize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dileyen Murat Özkardeş, dünyada akan kanın ve dökülen gözyaşlarının dinmesini diledi.

The post İş dünyası 2020’den umutlu appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.