Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Kazalarda hızlı, zamanında, doğru müdahale hayat kurtarıyor

Eğitime Vali Yılmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, AFAD İl Müdürü Serhat Bulut,  AFAD, İtfaiye, Jandarma ve Emniyet personelleri katıldı.

Programda AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, Koordineli Çalışma ve Büyük Kazalarda Olay Yeri Yönetimi konusunda detaylı bir sunum yaptı.

Sunumun ardından konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, afet ve kazalara hazır olmak açısından bu tür eğitimlerin önemli olduğunu vurgulayarak, “Kazaları en az hasarla atlatabilmek anlamında zamanında ve doğru müdahalenin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu faydalı eğitimin gerçekleştirilmesinden dolayı Bakanlığımıza, AFAD Başkanlığına, AFAD İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”dedi. Sözlerinin devamında insan hayatının çok kıymetli olduğunu belirten Vali Yılmaz, “Kazalarda hızlı, zamanında, doğru müdahalenin hayat kurtardığına şahitlik ederiz. Bir insan hayatını kurtarmanın ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla yaptığımız iş, hayati derece önemli. Bu nedenle en hızlı ve en etkili şekilde müdahale edecek şekilde kendimizi geliştirmek zorundayız.”dedi. Vali Yılmaz, Eğitimin hayırlı olması dilekleri ile konuşmasını tamamladı.

Eğitim soruların cevaplanması ile son buldu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.