Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Kent Müzesine rekor ziyaretçi!

[ad_1]

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesini geçen yıl 95 bin, açıldığı günden bugüne ise 1 milyon 300 bin kişi ziyaret etti.

Osmaniye Belediyesi tarafından 6 Nisan 2013 yılında yapımı tamamlanan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açılışı yapılarak hizmete sunulan Kent Müzesi’ne her geçen gün ilgi daha da artıyor.

Kent müzesi, 2019 yılı içerisinde yaklaşık 95 bin ziyaretçisine ev sahipliği yaptı. Açıldığı günden bugüne ise Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi yaklaşık 1 milyon 300 bin kişiyi konuk etti.

Osmaniye belediyesi tarafından Selçuklu mimarisi ile yapılan Kent Müzesi ile Osmaniye’yi her yönüyle tanımak mümkün. Şehrin geçmişini geleceğe taşıyan Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi, Osmaniye’den, ülkemizin diğer illerinden ve yabancı turistlerinde uğrak noktası haline gelen Kent Müzesi, Osmaniye’yi geçmişten geleceğe her yönüyle tanıtıyor.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi, çevre düzenlemesi, dış cephe kaplama, mukarnas, çift başlı kartal, arasta çarşısı, kent dükkanları, kent arşivi, çınarlı kahve, şor odası, geçmişten günümüze 7 Ocak diaroma ve eğitim atölyesi bölümlerinde oluşan kent müzesi ziyaretçilerine anı tazeletiyor ve Osmaniye’nin tarihi ile ilgili önemli bilgiler aktarıyor.

Belediye Başkanı Kadir Kara, “Geçmişten günümüze ve günümüzden geleceğe köprü kurmayı amaçlayarak vatandaşların hizmetine sunduğumuz kent müzesine ilgi ve alakanın her geçen gün artması bizleri şehrimiz adına ziyadesiyle memnun ediyor. Anılarımızı abideleştirmek ve kentimizin tarihini yetişen yeni neslimize aktarmak için her yaş grubu hemşerilerimizin ziyaret etmesi gerektiğini önemle vurgulamak istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi Pazartesi günleri hariç haftanın her günü kış aylarında saat 09.00 ile 17.00 arası, yaz aylarında saat 09.00 ile 18.00 arası vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Ayrıca resmi tatil günlerinde de hizmete açık olan Kent Müzesi’ni gruplar halinde ziyaret etmek isteyenler (0328) 814 16 73 numaralı telefonu arayarak uzman rehberler eşliğinde ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

The post Kent Müzesine rekor ziyaretçi! appeared first on Radyo 80.

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.