Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Köylü kadınlar serada ürettikleri gülleri Türkiye’nin her yerine gönderiyor

Vali Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, Değirmenocağı Muhtarı İsmet Bedel, Rahime Hatun Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şükriye Erdoğan ve Gül Yetiştiricisi kadınlar tarafından karşılandı.

Serada incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, gül yetiştiricileri ile sohbet ederek, güllerin yetiştirilmesi, gül çeşitleri ve pazarı hakkında Kooperatif Başkanı Şükriye Erdoğan’dan bilgi aldı.

Ziyaretinin ardından konuşan Vali Yılmaz, “Değirmenocağı köyümüzde kadınlarımız gül serası kurdular. Çok da güzel bir sistemle çalıştırıyorlar. Şu anda yetiştirdikleri güllerden gelir elde ediyorlar. Burayı daha da genişletmelerini, Türkiye’nin birçok yerine yetiştirdikleri gülleri göndermelerini ve bu çalışmaların başarıyla devam etmesini diliyorum. Biz Kooperatifimize proje yaptıklarında destek oluyoruz. Daha yeni DOĞAKA’dan bir destek sağladık, gül serası sahası açtılar. İnşallah biz her zaman destek olmak istiyoruz. Özellikle kadınlarımızın yapıyor olmasının çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorum. Kendileri de çok çalışkanlar. Geçen yıl da ziyaret etmiştim. Bu ziyaretimde çalışmalarını daha da ileriye götürmüş olduklarını görmekten mutlu oldum. Biz de sizin yanınızdayız. Taleplerinizi de elimizden geldiğince yapacağız. Diğer kadınlarımıza, köylerimize örnek olmasını diliyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.