Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Kursiyerlerin ‘Vatan İçin Tek Yürek’ tiyatro oyunu büyük ilgi gördü


Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Osmaniye Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (OBEM) Tiyatro Grubu tarafından ‘Vatan İçin Tek Yürek’ isimli tiyatro oyunu sergilendi.

Osmaniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi tiyatro grubu muhteşem bir oyuna imza attı.

OBEM Tiyatro Öğretmeni Serap Akbaş’ın yazıp yönettiği ‘Vatan İçin Tek Yürek’ isimli tiyatro oyununa Osmaniyeli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde OBEM tiyatro sınıfında öğrenim gören 50 kişilik kadrosu ile sahnelenen oyun, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Tiyatro grubuna çiçek takdim eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü etkinlikleri  kapsamında OBEM merkezimiz tarafından organize edilen ve tamamen Osmaniye’de ki çok değerli oyuncularımız tarafından sergilenen ‘Vatan İçin Tek Yürek’ adlı tiyatro eserini gerçekleştiren başta saygıdeğer hocamız olmak üzere bu eserde rol alan değerli oyuncularımıza, ismiyle de çok müsemma olan bu oyunu hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum. Katkı ve katılımlarınızla destek sağlayan siz değerli konuklarımıza da şahsım, belediyemiz ve şehrim adına şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Yoğun çabalar harcayarak hazırlandıklarını belirten Tiyatro Eğitmeni Serap Akbaş; ”Osmaniyenin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde kendi yazdığımız böyle anlamlı bir oyunu sizlere sunmuş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu coşkuyu bizlerle paylaştığınız için siz değerli misafirlerimize minnettarız. Bizlere daima destek veren bu oyunumuzun sizlere sergilenmesini sağlayan Osmaniye Belediyemize ve Başkanımız Sayın Kadir Kara’ya çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

The post Kursiyerlerin ‘Vatan İçin Tek Yürek’ tiyatro oyunu büyük ilgi gördü appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.