Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Mevlid-i Nebi Haftasında “Peygamberimiz ve Aile” Konferansı


9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nevzat Aşık’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla düzenlenen konferansa Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Fetih Camii İmam Hatibi Mahmut Durmuş tarafından Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu yaptı. İl Müftüsü Tahiroğlu, Mevlid-i Nebi Haftasının 2 yıldır çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade ederek, hafta münasebetiyle düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Nevzat Aşık’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Açılış konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “Hz. Peygamber ve Aile” konulu sinevizyon gösterildi.

Programın devamında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nevzat Aşık’ın  “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansını verdi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, konferansın sonunda Prof. Dr. Nevzat Aşık’a verdiği konferans nedeniyle teşekkür etti.

The post Mevlid-i Nebi Haftasında “Peygamberimiz ve Aile” Konferansı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.