Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Mezarların üzerine bırakılanlar duygulandırdı

Deprem şehitlerinin mezarlarına yakınları tarafından gelinlik, duvak, oyuncak, Türk bayrağı ve okul çantası bırakılırken, bazılarının mezarlarına ise ‘Süper kahramanım, babam’ yazdığı görüldü.

Osmaniye Belediyesi Asri Mezarlığı’nda oluşturulan deprem mezarlığında defin işlemleri devam ediyor. 

Defnedilen depremzedelerin mezarlarına gelinlik, duvak, çocuk terliği, Türk bayrağı, okul çantası ve oyuncak bırakıldığı görüldü. 

Mezarlığı ziyarete gelenler, gördükleri karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Depremde 16 yakınını ve yüzlerce arkadaşını kaybettiğini söyleyen Osman Demirkaynak, “Çok üzücü ve çok büyük bir felaket yaşadık, tarifi yok. Bugün de arkadaşımın kabrini ziyarete geldim. 6 kişilik bir aileden 4 kişi vefat etti. Cenazeleri ellerimizle çıkardık. Onları ziyarete geldik. Bir aile gitti, tarifi yok. Çocukluk arkadaşım, komşum, birçok samimi olduğum insanı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Kimi mezarlarda al bayrak var, kiminde gelinlik, kiminde ise oyuncak var. Hikayesini bilmediğimiz bir sürü insan var. İnsanlar mezarların üstüne o esnada bulabildikleri şeyleri koymuşlar. Anlatılmaz bir duygu. Ülkemize geçmiş olsun. Kolay kolay geçecek bir acı değil.” İfadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.