Osmaniye'nin Yeni Ekranı

MHP’den “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” Programı

Gala Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, MHP Genel Başkan Başdanışmanı 25. 26. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Ak Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy, MHP MYK Üyeleri Seçkin Odabaşı ve Ali Fuat Kardaş, MDK Üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Başkanı Yusuf Çomu, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Fatih Özdokur, Ülkü Ocakları İl Başkanı Burak Bulut, İlçe belediye başkanları, İl genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

2023’te yeni zafer

Programın açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Mehmet Fatih Özdokur, Türk Dünyasının Bilge Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de 2023 seçimlerinde yeni zafere imza atacaklarını söyledi. 

Gece uyumadan, gündüz yorulmadan gayret gösterdiklerini belirten Özdokur, kutlu bayrağı teslim alıp göreve başladıkları günden beri, kendilerine kapılarını ve yüreklerini açan ülküdaşlarına ve Osmaniyelilere teşekkür ederek mensubu ve hemşerisi olmaktan şeref duyduğu Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye şükranlarını iletti. 

Türk Milliyetçilerinin 29 Ekim 1923’te, 3 Mayıs 1944’te, 4 Ocak 1968’de ve 15 Temmuz 2016’da sömürgecilerin hile ve planlarını kutlu bir direniş göstererek bozduğunu ifade eden Özdokur, kıyamete kadar buna asla fırsat vermeyeceğiz dedi.  

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu, konuşmasında ülkenin milli birlik ve beraberliği, milletin geleceği adına Ak Parti ile kurdukları Cumhur İttifakı’nın başarılı olması ve 2023 lider ülke Türkiye hedefine ulaşmak için yılmadan, yorulmadan çalışacaklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de Cumhur İttifakı’nın büyük bir başarıyla çıkacağına inandığını söyledi. 

MHP camiasının benzerinin dünyanın başka hiçbir yerinde olmadığını belirten MHP MYK Üyesi Ali Fuat Kardaş, Milliyetçi Hareket Partisi güçlü olursa Türkiye güçlü olur, Milliyetçi Hareket Partisi güçlü olursa bu millet güçlü olur dedi.

Türkiye’nin yakaladığı fırsat her zaman gelmez

Türkiye’nin dünyadaki kriz ve kaosta fırsatları Türk Milletinin, Türk Devletinin lehine çevirebilecek iradeyi eline geçirdiğini ifade eden MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Ersoy, “Türkiye sorunlarını kendisi tanımlayıp kendisi çözebilme iradesini yakalamıştır. Savaş tarihini, İHA’lar, SİHA’lar ve Türkler değiştirdi deniliyorsa bunun farkına varmamız lazım. Günlük hayatın içindeki sıkıntılar gelip geçer ancak Türk Milletinin yakaladığı bu fırsat, her zaman gelmez. Her zaman bu fırsatlar yakalanmaz. Türkiye ayağa kalkmıştır, Turan ülküsü yolunda emin adımlarla yoluna yürümektedir.” diye konuştu. 

Cumhur İttifakına Sinan, Süleyman benzetmesi

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, İki kazma kürek, iki de ırgat gerek. Ancak, hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek.” sözünü hatırlatan Ruhi Ersoy, “Sinan, Süleyman benzeri Cumhur İttifakı’nda Cumhuriyetin 100. yılını taçlandırmak isteyen iki samimi iradenin arkasında durmak, bizlerin siyasal tercihlerinin çok ötesinde milli geleceğimiz açısından çok anlamlıdır.” dedi. 

Osmaniye’nin Büyükşehir olması gerekiyor

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Osmaniye’nin büyükşehir olması konusunda aklında bir programı olduğunu söyledi.

Bahçeli’nin Osmaniye’ye her zaman verdiği her türlü desteğin daha vizyonel ve daha kapsamlı olması için büyükşehir olması gerektiğine vurgu yaptı.

Osmaniye’nin etrafındaki dört büyükşehirden (Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay) dolayı sıkıştığını belirten Ersoy, Osmaniye’nin biraz batıdan biraz doğudan biraz da deniz tarafından açılım yapıp nüfusunu da genişleterek büyükşehir olması gerektiğini kaydetti.

Devlet Bahçeli’nin Belediye Başkanı Kadir Kara’ya altyapı çalışmalarının bu kapsamda yapılması için tavsiyeleri olduğunu, projelerin desteklenmesi konusunda da MHP Başkanlık Divanı’ndan bazı kişileri görevlendirerek Belediye Başkanı ile Osmaniye’ye bu konularda çalışmalar yapılması için talimat verdiğine şahit olduğunu söyledi.

Osmaniye’nin bu fırsatı değerlendirirse önünde çok büyük imkanlar olduğunu ifade eden Ruhi Ersoy, ilimizin siyasal, sosyal ve ekonomik olarak çok boyutlu önünün açılacağını belirtti.

Dünyada en önemli gelişme

Azerbaycan ile Zengezur koridorunun açılmasıyla Türkiye’nin Türk Dünyası ile karasal bağlantısı olacağını belirten Yaşar Yıldırım, ”Türk Devletleri Teşkilatı, dünyada en önemli gelişme olmuştur. Bütün dünya saygıyla ve ilgiyle izliyor. Tartışmasız şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bölgenin en etkili, en güçlü devletidir. Türkiye küresel bir güçtür. Arkasında 250 milyonluk 6 Türk devleti var. Bizim Turan hayalimiz kızıl elma hedefimiz var. Vazgeçmedik sevdamızdan” dedi. 

15 Temmuz’da haçlı seferi yapıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, siyaseti dizayn etmek isteyenlerin 15 Temmuz’da son haçlı seferini yaptığını söyledi. 15 Temmuz’un yeni bir milat olduğunu, her şeyi bir tarafa attığını ifade eden Yıldırım, Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz gecesi kurulduğunu kaydetti. Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’yi iki cesur yürek olarak tanımlayan Yıldırım, 15 Temmuz’da milletin “Bayrak inmesin, ezan dinmesin, ülke bölünmesin, devlet güçlü olsun.” sözlerinin, bugün Cumhur İttifakı’nın sloganları olduğunu anımsattı.  

Sağlık altyapımız dünyanın en iyisi

Pandemi döneminde Türkiye’nin sağlık altyapısının İngiltere, İtalya, Almanya’nın aralarında olduğu dünyanın yedi büyük ekonomisinden daha iyi çıktığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, “Hiçbir insanımız oksijen makinesi olmadığı için ölmedi. Hiçbir doktorumuz hastalar arasında tercih yapmak zorunda kalmadı. Yoğun bakımlar doldu ama hastalar geri çevrilmedi. Kimseden de bir lira para istenmedi. Önemli olan insanı yaşatmaktır, canı kurtarmaktır.” dedi. 

Hayat pahalılığı ve enflasyonu yeneceğiz

Salgınla birlikte tüm dünyada gıdaya erişimin zorlaştığını, enerji fiyatlarının fırladığını ve üretim azlığına bağlı olarak enflasyon sıkıntısı başladığına dikkat çeken Yıldırım, “Dünyada enflasyon var bizde de var. Her şey iki kilo domatesin, bir kilo biberin, bir karpuzun fiyatı değil. Bunlar aşılır, bunlar halledilir. Yeter ki sizin devletiniz güçlü olsun. Yeter ki sizin devletiniz sizin güvenliğinizi sağlasın. Bir gün yağlı yersiniz, bir gün yavan yersiniz. Rusya-Ukrayna savaşıyla dünyanın dengesi değişti, çivisi çıktı. Yanı başımızdaki bu ülkeler, ticaretimizin ve ilişkilerimizin en yoğun ülkeler. Bunun bir de büyük fotoğrafı var. Türkiye’nin makro değerlerine bakıldığında dünyanın yüzde 1 ihracatını yapıyoruz. Bu ülke her ay 25 milyar dolarlık ihracat yapıyor. Cari açık aşağı düştü, borsa zirve yaptı. Türkiye’nin bir ayağı Libya’dadır, bir ayağı Kafkaslar’dadır. Alparslan gemimiz iki ay sonra Doğu Akdeniz’de sondaja başlayacak. Fatih’in Yavuz’un, Kanuni’nin yanına dedeleri Alparslan geldi. Dünyada hak, haklının değildir. Dünyada hak güçlünündür. En son örneği Ukrayna’ya saldıran Rusya olmuştur. Gücün varsa vermezsin, gücün yoksa kuzu kuzu alırlar elinden. Dünyanın en büyük SİHA savaşı Libya’da oldu. 3 gün süren savaşı Türkiye kazandı. Alparslan orada derin sondaj yapacaksa orada, biz bedel ödedik, boşuna değil. Gözleri kesse Taş’tan öteye geçirmeyecekler.” şeklinde konuştu.

Osmaniye ve Rize’de operasyon yapıyorlar

Üzerinde operasyon yapılan iki il olduğuna dikkat çeken Yıldırım. “Bu kentlerin Biri Osmaniye, biri Rize’dir. Bu şehirler, Cumhur İttifakı’nın liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketidir. İp’in Genel Başkanı esnaf geziyorum diye bir gitti Rize’yi karıştırdı, bir geldi Kadirli’yi karıştırdı. Buralara özel çalışmalar, taktikler ve operasyonlar var. Bunlara dikkat edin.” uyarısında bulundu. 

Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” Programının sonunda partiye yeni katılan üyelerin rozetleri MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve katılımcılar tarafından takıldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.