Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milletvekili Durmuşoğlu “Avukatlar Günü”nü kutladı


Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, 5 Nisan Avukatlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Durmuşoğlu, mesajında su ifadelere yer verdi: “Gerçek bir hukuk devleti, ancak bireylerin hakkının etkin bir biçimde korunması gerektiğinde, bu hakkın her türlü merci önünde savunulması ile mümkündür. Adalet mülkün, savunma da adaletin temelidir. Savunma hakkının etkin biçimde kullanılmasının da ancak özgür ve bağımsız avukatlar yolu ile olacağı tartışmasızdır. Bu nedenle avukatlık, adaletin tecellisinde ve adaletin teminatı altındaki hürriyetlerin korunup sürdürülmesinde insanlık tarihi boyunca üstlendiği önemli misyonu gelecekte de devam ettirecektir.
Avukatlarımız savunma görevlerinin yanında vatandaşların hukuk hizmetlerine erişiminde de çok önemli bir köprü vazifesi üstlenmekte olduğu bilinciyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Ak Parti olarak, avukatlarımızın mesleklerini daha etkin bir biçimde ifa edebilmeleri için üzerimize düşen sorumlulukları her zaman yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz.
Bu düşüncelerle, Adalet sistemimizin temel unsuru ve hak arayışımızın en önemli vesilesi olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü tebrik ediyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum. Emekli olan avukatlarımıza uzun ve sağlıklı ömürler, ebediyete intikal etmiş avukatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

The post Milletvekili Durmuşoğlu “Avukatlar Günü”nü kutladı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.