Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milletvekili İsmail Kaya’dan 19 Mayıs mesajı


Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaya, mesajında Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Samsun’a çıkışının yıldönümünün kutlandığını hatırlattı.

19 Mayıs’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Aziz Türk milletinin kurtuluş müjdesi olduğunu ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

“Esareti kabul etmeyen hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme, haksızlığa ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin yokluk içeresinde varlık mücadelesini başlattığı ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi ve mücadelenin adımı Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır. 19 Mayıs günü, milletimiz için iftihar ve gurur kaynağı, geleceğimizin teminatı gençlerimiz için ise örnek vesilesidir. Tarihimize yön veren önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması bu açıdan Milletimiz nezdinde son derece önemli ve anlamlıdır.

Türk Milletinin geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu anlamalarına, özümsemelerine ve bu ruh ile yaşayıp, sahip çıkmalarına büyük önem veriyoruz. Özgüveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi, nitelikli, geçmişine sahip çıkan, teknolojiyi takip edip kendisini geliştiren genç nesiller yetiştirmek için son derece yoğun çaba sarf ediyoruz.

Devlet olarak, tüm imkânlarımızla gençlerimizin her zaman yanında olduk. Bundan sonra da devamlı yanlarında olacağız. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm Kahramanlarımızı rahmetle yad ediyor, gençlerimizi ve Aziz Milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum”

The post Milletvekili İsmail Kaya’dan 19 Mayıs mesajı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.