Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milletvekili Kaya Anneler Gününü kutladı


Ak Parti Osmaniye Milletvekili  İsmail Kaya 10 Mayıs Anneler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Kaya yayınlamış olduğu mesajında;

“Şefkatin, merhametin ve fedakarlığın  sembolü, cennetin kapısı annelerimiz,  her koşulda bizi seven, koruyan, kollayan  evlatlarına kol kanat gerer.  Annelerimizin,  Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Annelerimiz sabır, sevgi dolu yürekleriyle, toplumumuzda huzurun ,  barışın ve aile temelini ayakta tutmakta   önemli rol oynamaktadır.

Sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı ve hoşgörüyü bizlere öğreten annelerimiz, ülkemizin  mutluluğu ve huzurunun en büyük gücümüzdür.

Bizler, cennetin annelerimizin  ayakları altında olduğuna inanan, annelerimizi  baş tacı kabul eden, ‘ana gibi yar olmaz’ diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören köklü bir kültür ve geleneğin temsilcileriyiz. Bu anlayışla annelerimizin mutlu olması, yüzlerinin gülmesi, hayat şartlarının daha da iyileştirilmesi için var gücümüzle  çalışmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin istiklal ve istikbal mücadelesi için de annelerimiz fedakâr ve cefakârca en ön saflarda mücadele vermişlerdir. Ülkemizi savunmuşlardır.  Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın istiklal mücadelesinde görev  almışlardır. Tarihimiz de bir çok kahramanlıklara sahne olmuştur.  Asla unutulmayacak olan,  günümüze annelerimizin rehber olduğu destansı  bir miras bırakmış olmalarıdır.

Canlarından çok sevdikleri hiç gözünü kırpmadan vatanı için şehit olan çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini şehit veren cefakar, fedakar elleri öpülesi analarımıza  sabırlar  diliyorum. Ellerinden öperek anneler gününü yürekten kutluyorum. Bizlerin baş tacımız, ilk öğretmenimiz, ilk hamimiz, sığınağımız, gücümüz olan annelerimiz, ülkemizden, milletimizden, çocuklarından hayır dualarını eksik etmesin.

Başta annem olmak üzere , Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

The post Milletvekili Kaya Anneler Gününü kutladı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.