Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milletvekili Kaya: Çocuklarımız daha güçlü Türkiye’de yaşayacak


Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kaya, yayınlamış olduğu mesajında, şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Meclisi’mizin 100. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu müstesna ve Türk Milleti için anlamlı günün, ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

23 Nisan 1920’ vatan toprağının amasız bir şekilde dört bir tarafının işgal edildiği, aziz milletimiz için hayati bir dönemde, Türk Milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının sembolüdür.

“Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ruhu ile Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına, bağımsızlığının elinden alınmasına, özgürlüğünün kısıtlanmasına izin vermemiş, tüm zorluklara rağmen çetin mücadeleyi şanlı bir zaferle neticelendirmiştir.

Milli iradenin, bağımsızlığın, Aziz Milletimizin hür bir şekilde temsilinin, İstiklal Harbimizin karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazi Meclisimiz aynı zamanda ben hür doğdum hür yaşarım hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım mısralarında olduğu gibi bağımsızlığımızın sembolüdür.

İşte bu kudretli ruh ile milli irademize kasteden güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir gelecek bırakmanın çetin mücadelesini veriyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, geleceğe daha emin adımlara ile artık daha büyük, daha güçlü, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar.

Kendi evlatlarımızla birlikte bölgemizin ve dünyanın tüm çocuklarına huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle, 23 Nisan 1920’den bugüne kadar, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerimize, şükranlarımızı sunuyorum.

Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.”

The post Milletvekili Kaya: Çocuklarımız daha güçlü Türkiye’de yaşayacak appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.