Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milletvekili Kaya, Regaip Kandilini kutladı

Regaip Kandili’nin müminlere yüce Allah’ın kurtuluş beratı sunduğu ilahi ve müstesna bir gece olduğunu ifade eden Kaya, “Her türlü keder ve sıkıntıdan, insanı inciten hata ve günahtan, insana yakışmayan söz, tutum ve davranıştan kurtulmak için güzel bir fırsattır.

Bu gecede Yüce Allah’ın rahmet, bağış ve yardımlarının dağıtıldığı  ümit ve inançla Yüce Allah’a ibadet etmeliyiz. Regaip,  kulluk yolculuğumuzdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeden, kişinin doğduğu andan itibaren tüm günahlarından sıyrılabileceğini haber veren önemli bir müjdedir.

Bu gece dolayısıyla Milletimizin, İslam alemi ve tüm insanlık için Covid-19 Virüsünden kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını, dargınlıkları ve küskünlükleri unutup, dostluğu, kardeşliği, barışı, birlik ve beraberliği  yeniden tesis etmeliyiz.” dedi.

Mübarek üç ayların gelişini simgeleyen Regaip Gecesinin aynı zamanda bir lütuf, rahmet ve mağfiret gecesi olduğunu belirten Kaya, “İslam âleminin, milletimizin, hemşerilerimin Regaip Kandil’ini tebrik ediyorum. Üç ayların müjdecisi, Allah’ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı lütuf, rahmet ve mağfiret gecesinin milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını, bu güzel gecenin birlik ve beraberliğimize, barışımıza ve huzurumuza vesile olmasını diliyorum. Kandilimiz mübarek olsun.” 

Leave A Reply

Your email address will not be published.