Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milletvekili Kaya’dan Çanakkale Zaferi mesajı


AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaya, mesajında, Çanakkale Zaferinin yedi düvele meydan okuduğumuz, dönemin en modern ordularını dize getirdiğimiz tarihin akışını değiştiren ecdadımızın destan yazdığı şanlı bir zafer olduğunu belirtti.

Kaya, şunları kaydetti:

“Çanakkale tarihi, aziz milletimizin asırlık uykusundan uyanıp, dirildiği adeta küllerinden yeniden doğduğu, şanlı zaferlerle dolu bağımsızlık mücadelesi, birlik ve beraberlik ruhunun hayat bulduğu abidedir, topraktır. Çanakkale vatandır. Çanakkale bayraktır. Bağımsızlıktır. Türk Milleti olarak vatanımıza, hürriyetimize, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın da timsalidir. Vatanımızın, milletimizin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmeyi göze alan yüzbinlerce kahraman, göz kamaştıran mücadeleleriyle “Çanakkale Geçilmez” sözünü tüm cihana , tarihe nakşetmişlerdir.

Tüm olumsuz koşullara, imkansızlığa rağmen, Türk Milletinin iman, azim ve vatan sevgisiyle kazanılan bu şanlı zafer, İstiklal Harbimizi de zafere ulaştıracak mücadeleci ruhun güçlenmesine vesile olmuş, Çanakkale’de yakılan meşale, istiklal mücadelemizde ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda yolumuzu da aydınlatmıştır.

Cumhuriyetimiz, Çanakkale gibi, Kurtuluş Savaşı gibi tüm cihana nakşettiğimiz büyük mücadelelerin, büyük bedellerin, büyük fedakârlıkların üzerine inşa edilmiştir. Bizlere düşen en büyük sorumluluk, kahraman ecdadımızın bizlere mirası bu vatan topraklarını canımız pahasına korumak, sahip çıkmaktır.

Bizlere ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Çanakkale Savaşlarındaki ruhu, heyecanı, azmi, kararlılığı bugün de kalbimizde hissetmek, hissettirmektir. Tüm dünya duysun ki, Çanakkale şehitlerinin torunları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz.

Bugün de vatanımız üzerinde oynanmak istenen oyunlara, milletimize yönelik hain planlara bu kararlılıkla karşı çıkıyor, kadını erkeği, genci yaşlısı tüm vatandaşlarımızla omuz omuza aydınlık yarınların inşası için yılmadan çalışıyoruz.

Bu vesile ile Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

The post Milletvekili Kaya’dan Çanakkale Zaferi mesajı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.