Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milletvekili Kaya’dan “İstiklal Marşı” mesajı

[ad_1]

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kaya yayınladığı mesajında;

“Aziz milletimizin vatan aşkı ve bağımsızlık özlemi , kahraman askerlerimizin canı pahasına mücadelesi ile kaleme alınmış destansı İstiklal Marşımız, vatanımızın istikbal ve istiklal mücadelesinde kurucu metin olmuştur.

Çetin harp döneminde, İstiklal mücadelemizin hala devam ettiği sırada yazılmış olan değerli eserimiz, mücadele eden milletimize moral vermiştir. Bağımsızlık ateşini canlandırıştır. Adeta savaşa yön verip , ülkemizin yönünü çizmiştir.

İstiklal Marşımızın metnine milletimizin vatan aşkı, askerlerimizin fedakârlığı, savaşta ön safta mücadele eden cefakar analarımız gayreti, Gazi Meclisimizin iradesi yansımıştır. Savaşı kazanacağımıza dair sonsuz inancımız, milletimizin azmi , yürekliliği , özverisi, Allah’a ve dinine bağlılığı yine Vatan Şairimiz Büyük Usta Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralara yansıtılmıştır.

Marşımız, 1921 yılında Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen bir çok şiir arasından, seçilerek 12 Mart 1921 yılında milli marş olarak TBMM’de kabul edilerek, ‘İstiklal Marşı’ olmuştur.

İstiklal Marşımız geçmişte yazılmasına rağmen hala günümüze ışık tutmaktadır. İnancımız, değerlerimiz, birikimlerimiz, maneviyatımızı kapsayarak geleceğimize yön verip şekillendirecek kadar yenidir. İstiklal Marşımızın her kelimesi, cümlesi, her mısrası ve kıtası aziz milletimize, geleceğimizin teminatı gençlerimize adeta yol gösterip dersler verir niteliktedir.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere karşı birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, hiç şüphem yok ki ! Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un maneviyatına, değerlerine , İstiklal Marşımıza her zaman sahip çıkacak , koruyacak, ilelebet muhafaza edecek.

Bu vesile ile İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümünde, Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

The post Milletvekili Kaya’dan “İstiklal Marşı” mesajı appeared first on Radyo 80.

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.