Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Osmaniye Valiliğini ziyaret etti


Bir dizi programa katılmak üzere Osmaniye’ye gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ilk olarak Osmaniye Valiliğini ziyaret etti.

Valilik önünde Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri tarafından karşılanan Bakan Prof. Dr. Ziya Selçuk, Valilik şeref defterini imzaladı.

Vali Ömer Faruk Coşkun, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u Osmaniye’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Bizler de 2023 eğitim vizyonu kapsamında, ilimizdeki eğitim faaliyetlerine büyük bir gayretle devam ediyoruz. Hedefimiz ilimizdeki eğitimi çok daha ileriye taşımaktır.”dedi.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ise burada yaptığı konuşmada, “Bugün Milli Eğitim Bakanlığı olarak, Osmaniye’ye çeşitli incelemeler yapmak, görüş alışverişinde bulunmak ve buradaki eğitim sisteminin kalitesini ileri doğru nasıl taşıyabiliriz sualinin cevabı hep birlikte ortaya koymak için gelmiş bulunuyoruz. Elimizde eğitimle alakalı hem ulusal ölçekte hem de Osmaniye ölçeğinde çok sayıda göstergeler var. Bu göstergelere baktığımızda hangi hususlarda, hangi parametrelerde ne tür çalışmalar yapmamız gerektiğini çok net olarak görülüyor. Bu anlamda gerek öğretmenlerimize gerek öğrencilerimize gerekse velilerimize yönelik olan eğitim çalışmaları konusunda bir fikir alışverişi ve planlama yapma ihtiyacımız var. Buradaki çalışmaları hızlandırmak ve ihtiyaçları yerinde belirlemek için de önümüzdeki saatlerde çok farklı değerlendirmelerimiz, toplantılarımız olacak. Bu faaliyetin Osmaniye’miz için hayırlı uğurlu olmasını ve ileri doğru götüreceğimiz eğitim bayrağını daha da yükseklere taşımaya vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Ziyaretinin devamında Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü ve protokol mensupları ile Valilik makamında bir süre görüşen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk daha sonra Valilik Rahime Hatun Toplantı Salonunda İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katıldı.

The post Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Osmaniye Valiliğini ziyaret etti appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.