Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Minik Zeynep’in depremzede çocuklara gönderdiği oyuncaklardan çıkan not duygulandırdı

Gebze ilçesinden Zeynep Duru Kartal’ın depremzedeler için gönderdiği oyuncakları, Osmaniye’deki afetzede çocuklar, Esma Su Ceylan, Emine Kurtoğlu ve Ömür Özdoğan’a verildi. 

Oyuncak kutusundan çıkan “Merhaba, ben Zeynep Duru Kartal. Sizlere sevgiyle dolu oyuncaklarımı gönderiyorum. Sizleri çok seviyorum. Yaralı arkadaşlarıma şifa diliyor ve hepinizi tek tek sarılıp öpüyorum.” Şeklindeki not ise herkesi duygulandırdı. 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 11 ilin etkilendiği ‘asrın felaketi’ olarak adlandırılan depremden önemli boyutta etkilenen Osmaniye’ye de Türkiye’nin her bölgesinden yardımlar gelmeye devam ediyor.

Minik bedenlerinde kocaman yürek taşıyan çocuklarda, çok sevdikleri oyuncaklarını depremin yıkıcı etkisinin yaşandığı Osmaniye’deki çocuklara göndererek destek oluyor. Gönderdikleri oyuncak kutularına bir de not yazan çocuklar mesajlarıyla umutları yeşertiyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinden Zeynep Duru Kartal’ın Osmaniye’deki depremzede çocuklara gönderdiği oyuncak kutusundan çıkan, “Merhaba, ben Zeynep Duru Kartal. Sizlere sevgiyle dolu oyuncaklarımı gönderiyorum. Sizleri çok seviyorum. Yaralı arkadaşlarıma şifa diliyor ve hepinizi tek tek sarılıp öpüyorum.” Yazılı not, okuyan herkesi duygulandırdı. Osmaniye Belediyesi ekipleri, Zeynep Duru’nun oyuncak desteğini Esenevler mahallesinde yer alan çadırlarda barınan afetzede çocuklara teslim etti. 6 yaşındaki Esma Su Ceylan, 7 yaşındaki Emine Kurtoğlu ve 3 yaşındaki Ömür Özdoğan, teslim aldıkları oyuncaklar için çok sevindiklerini ifade ederek, ‘Bizlere gönderdiği oyuncaklar için Zeynep Duru arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz, bizde kendisini çok seviyoruz” diye konuştular.
 

Leave A Reply

Your email address will not be published.