Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Mübarek geceler, Müslümanlar için manevi hasat geceleridir

Mübarek Üç Ayların manevi ikliminin ilk esintisi olan Regaip Kandilini idrak edildiğini ifade eden İl Müftüsü Ali Çakmak “Biz kullarını Recep, Şaban ve Ramazan’ı içinde barındıran üç aylara kavuşturan Yüce Allah’a hamd ve Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)’e sonsuz salat-ü selam olsun” şeklinde konuştu.

Osmaniye İl Müftüsü Ali Çakmak mesajında “İslam âlemi olarak yeni bir manevi iklime girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren mübarek geceler, Müslümanlar için manevi hasat geceleridir.

Kandiller; manevi duygularımızın yeşerdiği, kalplerin birbirlerine yaklaştığı, hoşgörü, paylaşma ve dayanışma duygularımızın en üst seviyeye çıktığı müstesna gecelerdir.

Regaip, çok bağış ve bol ihsân demektir. Bu gecede Allah müminlere rahmet ve mağfiretini bolca verir. Bu nedenle Regaip gecesini Yüce Rabbimizin değer verdiği, rağbet ettiği şeyler; dua, tövbe, istiğfar, namaz, Kur’ân ve zikirle ihya etmeliyiz.

Sevgili Peygamberimizin bizlere öğrettiği gibi “Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını bize bereketli ve mübarek kıl, bizi Ramazan ayına ulaştır.” duasıyla bu mübarek günlerde Rabbimize niyazda bulunmalıyız.

Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması ve sağlıklı günlerimize kavuşmak dileğiyle,

Mübarek Üç ayların ve Regaip Kandil’inin başta Osmaniyeli hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine bereket, huzur ve sağlık getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim” sözlerine yer verdi. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.