Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Müftülük Personeline “En İyi Narkotik Polisi Anne” Semineri

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen seminere Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Müftüsü Ali Çakmak ve Osmaniye İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan personel katıldı.

Programın başında konuşan İl Müftüsü Ali Çakmak, halkımızın bilinçlendirilmesi amacıyla kurumlarla ortaklaşa bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, “Bugünkü toplantımızda ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ konu başlığında, İl Emniyet Müdürlüğümüzdeki değerli kardeşlerimiz bilgilendirme yapacaklar.” dedi. İl Müftüsü Ali Çakmak, toplantının hayırlı olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, bağımlılığın hem bağımlı olan insanları hem de ailelerini perişan ettiğini ifade ederek, “Geleceğimizi karartan bu bela ile hep birlikte mücadele etme mecburiyetimiz var. Sizlerin bu konuda bilgi sahibi olmanız ve vatandaşlarımızı bilgilendirmeniz çok önemli.”dedi. Ailelerin dikkatinin, bu mücadelede etkisinin çok büyük olduğunu belirten Vali Yılmaz, “Ailelerin, çocuklarımızın davranışlarında bir değişiklik olup olmadığı, arkadaş çevresi, okul ve ev dışında nasıl vakit geçirdikleri konusunda mutlaka haberdar olmaları gerekiyor. Gençliğimizi, çocuklarımızı korumak için hep birlikte bu mücadeleyi sürdürmeliyiz. İnsanlığın geleceğini karartan bu bela ile mücadele etmenin çok kutsal bir mücadele olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bu mücadeleyi önemsemeli, kendimize görev bilmeli ve her fırsatta insanlarımıza anlatmalıyız.”dedi. Vali Yılmaz sözlerinin son bölümünde, bağımlılıkla mücadelenin bilinçli bir şekilde yapılması gerektiğini dolayısıyla bu tür toplantıların çok önemli olduğunu vurgulayarak, “İnsanlarımızı çaresiz bırakmayacağız. Biz onların yanında yer alacağız. Ailelerimizi bilinçlendirmek, henüz alışkanlık başlamadan çocuklarımızı korumak çok daha önemli. Sizlere de bu anlamda çok önemli bir görev düşüyor.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Cenk Ocaktürk tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar, ilimizdeki narkotik olayları ve önleme faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Comments are closed.