Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Muhittin Çenet ortak yayına konuk oldu

Sağlık-Sen Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet, facebook Gündem 80 sayfasında Şükrü Tozluklu’nun canlı yayın konuğu oldu.


Çenet, sendika binasında gerçekleşen programda, sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde yaşadığı sorunlardan bahsetti.


Bu yılın sağlık çalışanları yılı seçildiğini fakat onların yorgun kaldığını ifade eden Çenet, şunları kaydetti:


“Bu süreçte halkımızın sağlığı için çalışıp elinden geleni yapan sağlık çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu yıl sağlık çalışanları yılı seçildi ama sağlık çalışanlarımız bu yıl çok yoruldu. Biz de bu süreçte elimizden geldiği kadar Sağlık-Sen Osmaniye şubesi olarak, arkadaşlarımızın yanında olduk. Onları ziyaret edip moral ve motivasyonunu arttırmak amaçlı destek olduk. Bu süreçte diğer kurum çalışanları izin kullanırken sağlık çalışanları sınırlı izin kullandı. Bu nedenle bütün çalışanlarına tekrardan teşekkür ediyorum.”
Osmaniye’deki salgın sürecini değerlendiren Çenet, “Osmaniye’de virüs, zaman zaman yüksek rakamlara çıktı, zaman zaman düşüş sağladı. Bu nedenle vakaların tekrar artmaması için aşı yaptırmayanlar biran önce aşılarını yaptırsın. Önceki dönemlerde çok sayıda aşı yaptırmayan sağlık çalışanlarımız vardı ve çok kayıp verdik. Ama şu an pandemiye yakalanma oranları ciddi bir düşüş sağladı. Yakalananlar da hafif bir şekilde atlattı” dedi.


Çenet, Osmaniye’de en son verilere göre yüzde 85 aşılama olduğunu aktardı.


Kendilerinin de ailecek aşı yapılmadan önce koronavirüse yakalandıklarını dile getiren Çenet, “Aşı yaptırmış olsaydık daha hafif atlatacaktık hatta belki hiç hissetmeyecektik. Bu sebeple sırası gelip aşılanmayan halkımıza aşılarını yaptırmalarını talep ediyorum. Ayrıca sağlık çalışanlarımız ve halkımızın tedbiri elden bırakmayıp, maske , mesafe, hijyen kurallarına uymalarını rica ediyorum. Pandemi süreci henüz bitmedi. Halkımızın kademeli normalleşmeden dolayı rehavete kapılmayıp kurallara riayet etmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.


Comments are closed.