Osmaniye'nin Yeni Ekranı

OKÜ 4 noktada Covid-19 Aşı Bilgilendirme Standı kurdu

OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Osmaniye kent merkezinde 4 ayrı noktada Covid-19 aşı bilgilendirme standı kurarak, vatandaşların aşı olmaları konusunda bilgilendirme yaptı.


Park 328 AVM, Devlet Bahçeli Bulvarı, Cumhuriyet Meydanı ve Dr. Ahmet Alkan Caddesi’nde kurulan stantlarda görev alan OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanları, ilimizdeki vatandaşları bilgilendirerek il genelindeki aşılama oranının artırılması için çalışma yürüttü. Çalışmalarda halkın bilinçlenmesini sağlamak için hazırlanan OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi aşıya teşvik ve bilgilendirme broşürleri halka dağıtıldı.
Aşı hakkında merak edilenler konusunda OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanlarına soru sorma imkanı bulan vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirttiler.


Aşıya teşvik ve bilinçlendirme amaçlı OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından kurulan stantlarımızı ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ve Rektör Yardımcısı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, amaçlarının vatandaşların aşı olmaya karşı çekincelerini ortadan kaldırmak ve tüm vatandaşların bir an önce aşı olmasına katkı sağlamak olduğunu kaydederek Covid-19 aşıları hakkında bilgilendirmede bulundu.
OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Aşılamanın Covid-19 için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Osmaniyeli hemşerilerimizin aşı konusunda ne kadar duyarlı olduğunun farkındayız. Ancak gördüğümüz kadarıyla aşıya ön yargı ile yaklaşan vatandaşlarımız da var. OKÜ Sağlık Bilimleri öğretim elemanlarımızla yürüttüğümüz bu çalışma neticesinde ön yargıları ortadan kaldırmayı ve bunun neticesinde de aşıya karşı bir duyarlılık oluşturmayı hedefliyoruz. İlimizde maske, mesafe, hijyen kurallarına uymanın yanı sıra aşılanma oranını da arttırmak için Osmaniye Valiliği’nin aşı teşvik çalışmalarına destek oluyor, bu amaçla şehrimizin en işlek noktalarında aşı bilgilendirme stantları kuruyor ve önümüzdeki günlerde de şehrimizin birçok noktasında yer alan bilbordlara Covid-19 ile mücadelede aşının önemine ilişkin Sağlık Bilimleri Fakültemiz tarafından hazırlanan çeşitli kamu spotlarımızı asacağız. Ülkemizin ve ilimizin sağlık mücadelesine destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Leave A Reply

Your email address will not be published.