Osmaniye'nin Yeni Ekranı

OKÜ Kadın Takımı, Ayak Tenisinde Türkiye 3.sü oldu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 11-15 Nisan 2022 tarihlerinde Manisa’da düzenlenen “Ünilig Ayak Tenisi” Türkiye Şampiyonası müsabakalarında OKÜ, Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası kadınlar kategorisinde Türkiye 3. sü oldu. 

OKÜ’nün de dâhil olduğu 17 üniversiteden erkek, kız ve karışık takım olarak toplamda 39 takım ve 214 öğrenci şampiyonluk için yarıştı. Final oynamayı sadece 2 sayı ile kaçıran OKÜAyak Tenisi Kadın Takımı 3. lük 4. lük müsabakasında İstanbul Rumeli Üniversitesini set vermeden 2-0’lık net bir skorla yendi.  

Ayrıca “Ünilig Ayak Tenisi” Türkiye Şampiyonasında OKÜ Mix Takımı, karışık çiftler müsabakalarında ise Türkiye 5. si oldu. 

OKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi İsmail Dehri, “Bu yıl ilk defa kurduğumuz Ayak Tenisi Erkekler ve Kadınlar Takımımızla sadece 1 aylık çalışma ile ilk defa katıldığımız Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonasında Kadınlar Kategorisinde Türkiye 3. sü, karışık çiftlerde ise Türkiye 5. si olmak bizim için büyük başarıdır. Ayrıca 2 bayan ve 2 erkek sporcumuzun milli takım seçmelerine davet edilmiş olması benim için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur.”  dedi.

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Takımlarımızın Türkiye Şampiyonasında 3. lük ve 5. lik elde etmesi Üniversitemiz için gurur verici  ve bu başarının devam etmesi için bizler de Üniversitemiz  olarak elimizden gelen desteği öğrencilerimize vermeye devam edeceğiz. Kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.