Osmaniye'nin Yeni Ekranı

OKÜ’de kayıt heyecanı


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim hakkı kazanan öğrenciler için kayıt heyecanı başladı.

Adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi programlarına yerleşen öğrencilerin kayıtları e-devlet portalından elektronik olarak ve OKÜ’ye gelerek başladı.

Ülkenin çeşitli bölgelerinden kayıtlarını yaptırmak üzere OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesi ’ne gelen öğrenciler ve aileleri için OKÜ tüm imkânlarını seferber etti. Öğrencilerin ve ailelerin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gideren Üniversite, Kütüphanede Yabancı Diller Yüksekokulu ve Basın Halkla İlişkiler Birimince kurulan bilgilendirme standıyla öğrencileri en doğru şekilde yönlendirerek, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda kayıt işlemlerinin kısa sürede, rahat ve kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

YKS 2019 sonuçlarına göre OKÜ’yü yeni kazanan öğrenciler, kayıtlarını merkezde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda, ilçe kampüslerinde fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları binalarında 16-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirebilecek.

Öğrenciler, kayıt için istenen belgelere www.osmaniye.edu.tr adresinden ulaşabilirken, öğrencilerin kayıtlarını 16-21 Ağustos tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 19-23 Ağustos tarihleri arasında ise Üniversitemiz Kütüphanesinde bulunan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda bizzat yaptırmaları gerekiyor.

The post OKÜ’de kayıt heyecanı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.