Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Okullarda “Afet Bilinci” eğitimi verildi


Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında okullarda “Afet Bilinci” eğitimleri  verildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında afet eğitimi konusuna bütünsel bir bakış açısı sağlayabilmek amacıyla imzalanan “Bilgi Paylaşımı Protokolü” ile “Afet ve Acil Durum Eğitimi Hizmetlerine İlişkin İş Birliği Protokolü” kapsamında 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri dolayısıyla eğitim kurumlarında Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Afet Bilinci” eğitimleri gerçekleştirildi.

AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, “Osmaniye merkez ve ilçelerinde gerçekleştirilen eğitimlerde, öğrencilere ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet öncesi, sırası ve sonrası alınması gereken tedbirler, depremin tanımı ve oluşumu, deprem riski açısından ülkemiz ve ilimiz, deprem öncesi alınması gereken önlemler, deprem sırasında doğru davranış şekilleri ve deprem sonrası yapılması gerekenler anlatıldı. Bunun yanında okullarda deprem ve yangın tatbikatları da gerçekleştirildi.” dedi.

The post Okullarda “Afet Bilinci” eğitimi verildi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.