Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Olumsuz hava şartlarına karşı bütün birimler göreve hazır

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü Bahçe Bakım ve İşletme Şefliğinde incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından, olumsuz hava şartlarına karşı alınabilecek tedbirler Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi. 

Toplantıya Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut, Karayolları 5. Bölge Müdür Yardımcıları Hasan Yıldırım ve Turan Yılmaz, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Geçen hafta salıyı çarşambaya bağlayan gece çok yoğun bir kar yağışına maruz kaldık. Özellikle Bahçe İlçemizden E90 Otobanın geçmesi, D-400 Karayolunun geçmesi ve bu yolların çok yoğun kullanılan yollar olması nedeniyle, ayrıca Nurdağı tarafında kayan tırların yolu kapatmasıyla bize kadar uzayan yaklaşık 3000 araçlık bir kuyruk oluştu. O gece bütün arkadaşlarımız alandaydı. Karayolları, Jandarmamız, AFAD, Bahçe Belediyemiz alandaydı. Bizler de gece boyunca yakından takip ettik. Hamdolsun o geceyi herhangi üzücü bir durum yaşanmadan atlattık. Bugün de yoğun bir yağışı bekleniyor. Bütün kurumlarımız; Karayollarımız, İl Özel İdaremiz, Jandarmamız, Emniyetimiz, Bahçe Belediyesi ve bütün kurumlarımız koordinasyon içinde hazır. Allah’ın izniyle hazırlıklarımız tamam. Yoğun kar yağışı nedeniyle yolun kapanmasına karşı, yolda araç kalması durumuna karşı hazırlıklıyız. İnşallah önümüzdeki süreci herhangi bir sıkıntı olmadan atlatmayı hedefliyoruz. Koordinasyon içinde, fedakarca ve canla başla çalıştıkları için bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.