Osmaniye'nin Yeni Ekranı

ÖNDER’den “İmam Hatipliler Haftası” etkinliği


Osmaniye ‘de “İmam Hatipliler Haftası” sohbet muhabbet gecesi kutlamalarında birlik beraberlik mesajları verdi.

Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığının hazırlamış olduğu program, İmam Hatip Camiasına hizmet eden İlgili Kurum Müdürlerinin, STK platformundaki Başkanların, İmam Hatip Okul Müdürlerinin, Öğretmen Temsilcisi Hocaların, Vali Ömer Faruk Coşkun ‘un katılımıyla katıldı.

Aşrı şerifle başlayan program, Araştırmacı Yazar Osman Karataş’ın kısa sohbetinin ardından, sanatçı Yusuf Karaburç ve arkadaşlarının ney, def eşliğinde kahramanlık, İmam Hatiplim gibi ezgiler söylendi.

Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı İstişare Başkanı Mücahit Çelik’in Sakarya şiiri okundu.

Yunus Önat’ın okumuş olduğu aşrı şerif ve sonrasında, Osmaniye İl Müftü Yardımcısı Muhammed Değirmenci’nin yapmış olduğu dua manevi atmosferle taçlandı.

Şehitlere, İmam Hatip Camiasına hizmet etmiş olup da vefat eden üstatların ruhlarına okunan aşrı şerifler tüm iman ehli geçmişlere bağışlandı.

Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanı Ömer Bahçeci; “İmam Hatipliler Haftası münasebetiyle hazırlamış olduğumuz birlik beraberlik, muhabbet amaçlı programımıza iştirak eden Valimiz Ömer Faruk Coşkun ‘a, Müdürlerimize, STK platformundaki Başkanlarımıza, Temsilci Öğretmen Arkadaşlarımıza, bizlere OKÜ ‘de ki yeni hizmete girmiş olan Mobil Gençlik Merkezindeki OTAĞ’da misafirlerimizi ağırlamamıza imkan tanıyan Gençlik Ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu’na, Bayram Bozyel’e, Ahmet Yıldırım’a ve ekiplerine, Ulusal sanatçımız Yusuf Karaburç ve arkadaşlarına, Bizlere sohbet eden Araştırmacı Yazar Osman Karataş üstadıma, Yunus Önat hocama, Muhammed Değirmenci hocama, Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ile Komisyon Başkanları ve üyelerine teşekkür ederim” dedi.

The post ÖNDER’den “İmam Hatipliler Haftası” etkinliği appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.