Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye Belediyesi 23 Nisan’da çocuklara çifte bayram yaşattı


Osmaniye Belediyesi tarafından ‘Hayat Eve Sığar’ sloganından hareketle düzenlenen ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında ‘Hayat da Yarışma da Eve Sığar’ isimli resim yapma yarışması sonuçlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Gazi Meclisimizin açılışını açılışının 100’üncü yılını kutlandığı bu aziz günde yarışmada dereceye giren çocuklar belediye ekipleri tarafından bizzat evlerinde ziyaret edilerek hediyeleri takdim edildi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal izolasyon gereği evde kalmamızın hayati önem taşıdığı ve tüm çocuklarımızı kapsayan sokağa çıkma yasağının bulunduğu bu günlerde düzenlediği resim yapma yarışmasıyla çocuklara çifte bayram yaşattı.

Çok sayıda yarışmacının mail yoluyla katıldığı yarışmada yarışmacılar evde geçirdikleri süreçte hissettiklerini, duygu ve düşüncelerini kağıda yansıttılar.

“Hayat Eve Sığar” sloganından hareketle ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz arasında HAYAT DA, YARIŞMA DA EVE SIĞAR isimli resim yapma yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri belediye görevlilerimiz tarafından evlerinde verildi. İlk üç dereceye çeşitli hediyeler verilirken, mansiyon alanlara ise satranç takımı hediye edildi. Tüm hediyeler ile birlikte çocuklarımıza şanlı Türk Bayrağımız verildi.

Yarışmada İlkokullar 1 ve 2’inci sınıflar kategorisinde Buğçe Damla Kaya birinci, Emine Nil Çakıcıoğlu ikinci, Duha Atmaca üçüncü, İlkokullar 3 ve 4’üncü sınıflar kategorisinde Ünzile Merve Güzel birinci, Mehmet Durur ikinci, Cennet Nisa Didin üçüncü, Ortaokullar kategorisinde Ömer Faruk Çakıcıoğlu birinci, Beyza Sultan Karayiğit ikinci ve Asel Nur Kaya üçüncü oldular.

The post Osmaniye Belediyesi 23 Nisan’da çocuklara çifte bayram yaşattı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.