Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye Belediyesi 6. Kitap Fuarı 100 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı

Osmaniye Belediyesi tarafından ulusal düzeyde masal park yanında yer alan fuar alanında 25 Kasım Cuma günü “70’den 70’e Okuyoruz” sloganıyla kitapseverlere kapılarını açan 6’ncı Kitap Fuarı 4 Aralık Pazar günü sona erdi. 

100 binin üzerinde ziyaretçisini 3 bin 400 metre kare kapalı alanda hizmet veren fuara 75 stantta 150 yayın evi ve marka katılım gösterdi. 

Osmaniye merkez ve ilçeler başta olmak üzere çevre illerden gelen vatandaşların da yoğun ilgisiyle tamamlanan kitap fuarında yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de çeşitli kültürel etkinlikler düzenlendi. Arı Maya ve Hacivat Karagöz, Nasrettin Hoca gibi çocuk oyunlarının sergilendiği fuarda 130 yazar da sevenleriyle imza günlerinde buluştu. 10 gün süren kitap fuarında 35 yazar söyleşi programlarında kitapseverlerle bir araya gelirken vatandaşlar söyleşi programlarına yoğun ilgi gösterdi.  Fuarın onur konuğu Ünlü Tarihçi İlber Ortaylı, Milli Eğitim Eski Bakanı Ziya Selçuk, Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Merve Gülcemal, Alişan Kapaklıkaya, Sinan Yağmur, Bekir Develi, Prof. Dr. İlyas Topsakal, Hayati İnanç ve Bestami Yazgan gibi birçok alanında uzman isimler söyleşi programlarında sevenleriyle bir araya geldi.  

FUAR ALANINDA “1 KİTAP ALANA, 1 FİDAN” ETKİNLİĞİ 

Kitap Fuarı kapsamında, “1 Kitap alana 1 fidan” etkinliği düzenlendi. Fuar alanında gerçekleştirilen etkinliğine Belediye Başkanı Kadir Kara’da katıldı. Osmaniye Belediyesi tarafından ve Orman Fidanlık Şefliğinin katkılarıyla gerçekleştirilen “1 kitap alana, 1 fidan” etkinliğinde, fuara gelip kitap alan okurlara çeşitli türlerde fidan hediye edildi.

OSMANİYE BELEDİYESİ KİTAP FUARI, BÖLGEYE HİTAP EDEN KONUMA GELDİ 

Osmaniye Beleyesi tarafından düzenlenen kitap fuarının bölgenin en büyük kitap fuarı olma yolunda ilerlediğini kaydeden yayınevi yetkilileri, “Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarı, bölgenin en büyük kitap fuarı olma yolunda hızla ilerliyor. Kitap Fuarında stant açarak milyonlarca kitabı okurlarıyla buluşturduk. Türkiye’nin her bölgesinde fuara katılıyoruz ancak Osmaniyeli vatandaşlar kitaplara çok ilgililer. Bilinçli ve seçerek okuyan, okumayı seven bir şehir olduğunun kanıtıdır.” dediler.
 
Kitap Fuarını ziyaret eden vatandaşlar ise, “Her yaş grubu insana hitap eden kitapların yer aldığı, kültür ve bilgi dolu, Osmaniye’nin kültürel yapısına çok önemli katkı sağlayan bir organizasyona imza attığı için Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

BAŞKAN KADİR KARA, “TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM, TEŞEKKÜRLER DEĞERLİ HEMŞERİLERİM’

Kitap fuarına katılan vatandaşlara teşekkür eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “İnsanı ve hayatı okumak adına başlattığımız kitap fuarının bu yıl 6’ncısını siz değerli hemşerilerimizin katılımıyla tamamladık.  Hayatımıza yön veren kitaplar ve yazarlar, Osmaniye’de on binlerce vatandaşımızla buluştu. Fuar alanı, yayınevi çeşitliliği, kitap zenginliği ve ziyaretçi sayısına bakıldığında 5 yıl önce attığımız tohumun yeşerip boy verdiği gördük. Her yaştan vatandaşımız kitap fuarımıza akın etti. Osmaniyeli kitapsever, Osmaniye kitap dostu bir şehirdir. Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarı, kıymetli hemşerilerimin büyük teveccühü sayesinde Türkiye’nin önde gelen kitap fuarları arasına girmeyi başarmıştır. Fuarlarımıza sahiplenen, bu alanda ziyaretçi rekorları kırılmasını sağlayan her bir hemşerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şu konuyu özellikle ifade etmek istiyorum ki, Osmaniye’yi her alanda daha ileriye taşımak boynumuzun borcudur.” dedi. 

KİTAP FUARI OSMANİYE’NİN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLADI

Öte yandan Osmaniye Belediyesi 6. Kitap Fuarı, Osmaniye’nin tanıtımına da büyük katkı sağladı. Ulusal düzeyde yayın yapan televizyon kanallarının yanı sıra ulusal ve yerel gazeteler ile web sitelerinde de geniş yer buldu. Bundan dolayı Osmaniye’nin adı ve kitapsever bir şehir olduğu tüm Türkiye’ye duyuruldu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.