Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine yardım


Osmaniye Belediyesi, Osmaniye Valiliği koordinesinde ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında gıda yardım paketi dağıttı. Belediye imkânları ile hazırlanan kolilerin dağıtımı tamamlandı. Osmaniye Belediyesince hazırlanan gıda yardım paketlerinin bir kısmı belediyemiz tarafından, bir kısmı ise  Vefa Sosyal Destek ekiplerince ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Korona virüsün (kovid-19) yayılma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında ramazan gıda paketleri belediye ve Vefa Sosyal Destek ekiplerince vatandaşların bizzat evlerine teslim edildi. İçerisinde bir çok yaşamsal gıdaların bulunduğu Ramazan kolilerini teslim alan ihtiyaç sahipleri Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür ettiler.

YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE SICAK YEMEK

Osmaniye Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı boyunca üç çeşit sıcak yemek ikramı yapıldı. Her yıl Ramazan ayında Cumhuriyet Meydanına kurulan iftar çadırı bu yıl korona virüsün yayılma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında açılmadı. Belediyemizce mahalle muhtarları ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı boyunca her gün düzenli olarak üç çeşit sıcak yemek, meyve veya tatlı ekipler tarafından bizzat evlere teslim edildi.

BM GÖÇ ÖRGÜTÜNDEN GELEN HİJYEN SETLERİ DAĞITILDI

Belediyemizin girişimleri sonucu Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Birleşmiş Milletler ( BM) Uluslar arası Göç Örgütü (IOM) tarafından gönderilen temizlik setlerinin dağıtımı tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Mübarek Ramazan ayında her sene olduğu gibi bu senede Osmaniye Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kuru gıda yardımında bulunarak hemşerilerimize imkânlarımız ölçüsünde destek olmaya çalıştık. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine ekiplerimizce evlerinde ziyaret edilerek Ramazan ayı boyunca sıcak yemek ikramında bulunduk. Mübarek Ramazan ayı süresince Valiliğimiz koordinesinde hemşerilerimize ihtiyaçlarını aksatmadan ulaştırmanın ve yemeğimizi, ekmeğimizi paylaşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. “ dedi.

The post Osmaniye Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine yardım appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.