Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye için gecemizi gündüzümüze katıyoruz

Öğretmenevi’nde yapılan toplantıda konuşan Seydi Gülsoy, “Osmaniye’mizin, hemşerilerimizin hizmetinde gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Aynı şekilde milletvekillerimiz ile birlikte Ankara’da her kapıyı aralıyor, şehrimize hizmet edebilmek için üstün gayretler sarf ediyoruz.” dedi. 

Toplantıya Milletvekili İsmail Kaya, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Yüksel Coşkun, İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Bozkan, Merkez ilçe Başkanı Servet Alibekiroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, Belediye Grup Başkanvekili Yavuz Korkmaz ve İl Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı.

Osmaniye’ye yapılan, devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi veren Seydi Gülsoy, şunları kaydetti;

600 yataklı Devlet Hastanesi inşaatımızda sona gelinmiş ve projenin %95’i tamamlanmıştır. Toprakkale Entegre İlçe Hastanemiz tamamen bitmiş, Sumbas Entegre İlçe Hastanemizin %65’i tamamlanmıştır. Düziçi 150 yataklı ilçe devlet hastanemizin % 55’i, Bahçe 50 yataklı ilçe devlet hastanemizin %5’i tamamlanmış olup inşaatlarımız devam etmektedir.
    
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, Toprakkale yolu üzerinde, 100 kişilik engellilere yönelik Yaşam Merkezi, 100 kişilik Çocuk Evleri Sitesi yapılacaktır. İki projede 10’ar adet villa tipi olup 30 dönüm arazi üzerine kurulacaktır. Yine Hasanbeyli ilçemizde 10 Milyon TL bedelli kadın bağımlılara yönelik mücadele merkezi inşaatımız başlamıştır.
   
Sosyal Yardımlaşma Vakfımız aracılığı ile 2021 yılında sadece il merkezimizde 33.075 kişiye 72.165.294,51 TL Nakdi yardım, 32.615 kişiye 9.113.387,58 TL Ayni yardım yapılmıştır. 
   
Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Osmaniye’mize, bitkisel ürünlerde 13, hayvancılık desteklemelerinde 17 kalemde olmak üzere;  2002 yılında 7,5 milyon TL, 2014 yılında 45 milyon TL, 2021 yılında 60,5 milyon TL ve son 20 yılda 774 milyon TL destekleme ödenmiştir.
   
Milli Eğitimde son üç yılda 24 Temel Eğitim Okulu yaklaşık olarak 520 derslik yapımı tamamlanmıştır. Üç temel eğitim okulumuzun yapımı devam etmektedir. ( Ülkü İlkokulu, Yavuz Selim İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu). 400 milyon TL harcanmış olup, 150 milyon TL harcama kalemi devam etmektedir.
   
İl Özel İdaremiz tarafından yapılan onca hizmetin yanında şehrimize ‘’Fıstık Müzesi‘’, ‘’Gess‘’ kazandırılmış olup şimdi de şehrimize değer katacak, bulunduğu bölgenin çehresini değiştirecek ‘’Karaçay Aynası‘’ projemizin inşaatı hız kesmeden devam etmektedir.

İnşaAllah valilik bölgesinde masal parkın bitişiğinde ihalesi yapılmış olan Millet Bahçemizi en kısa sürede hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Eski halin bitişiğine Adalet Sarayı binamız için arsa tahsisi yapılmış olup ihale aşamasına gelmiştir. Ayrıca Osmaniyemize bir otoban bağlantı yolu daha kazandıracağız.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Fakıuşağı bölgesinde 45 Milyon TL bedelli, içerisinde beş tane spor salonu, 40 odası bulunan sporcu fabrikası inşaatımız %95 oranında tamamlanmıştır. Ayrıca 1008 kişilik kız yurdumuz hizmete girmiştir.

2023 seçimlerine hazırız

Bizler Osmaniye AK Parti Teşkilatları olarak tüm kadrolarımızla hizmet siyaseti üretmeye devam ederek,  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve milletimize hizmet yolunda 2023 Haziran seçimlerine bugün itibari ile hazırız. Seçim olmadığı halde, bir yıl önce göreve geldiğimiz günden bu yana nasıl sahada isek, 2023 Haziran seçimleri gününe kadar, tevazu, gayret ve samimiyetle sahada olmaya devam edecek ve inandığımız bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz inşallah.

28 Şubat açıklaması

Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz müddetçe devam edecektir inşallah. İnsan hak ve onurunun, milli iradenin hiçe sayıldığı karanlık günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle verdiğimiz mücadelede bizleri yalnız bırakmayıp yanımızda olan aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.
   
Siyasi ve sosyal hassasiyetleri kaşıyarak, ekonomik sıkıntıların sebeplerini ve sonuçlarını çarpıtarak, milli ve manevi değerlerimize saldırarak, Türkiye’nin bu büyük gücüne saldıranlar bugüne kadar başaramadılar, inşallah bundan sonra da başaramayacaklar.


 

Leave A Reply

Your email address will not be published.