Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye İl Genel Meclisi’nde bütün kararlar oy birliğiyle alınıyor

Gizlice, İl Genel Meclisinin sorumluluk alanında bulunan bölgelerde yapılan icraatlar hakkında bilgiler verdi. 

Vali Kerem Al Kültür Parkı içinde yer alan Beymail Kafe’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına, Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, AK Parti Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy ve basın mensupları katıldı.

Gizlice, 25 kişiden oluşan İl Genel Meclisinin bütün kararlarını oy birliğiyle alarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğini ifade ederek, yerel yönetimler içinde İl Özel İdaresinin borcu olmayan bir yapı olduğunu söyledi. Gizlice; “Yaptığımız tüm hizmetleri kredi kullanmadan kendi imkanlarımızla yaptık. Üç yılda 120 okulun bakım ve onarımını yaptık. Osmaniye’nin 7 ilçesine bağlı köylerin yolları bizim sorumluluğumuzda, yeni yapılan yollar hariç, 3 yılda bin 500 kilometre mıcır asfalt yol yaptık. Ayrıca köy yollarına yaptığımız parke yol miktarı 1 buçuk milyon km²’dir” ifadelerini kullandı. 

Eser bırakacak icraat yaptıklarını vurgulayan Başkan Gizlice, Karaçay alanında iki önemli projelerinin olduğunu, bunlardan Fıstık Müzesinin hayata geçtiğini, Karaçay üzerine yapılacak şişme bent çalışmasının devam ettiğini söyledi. Zorkun yoluna sıcak asfalt dökülmesi projesinin start aldığını belirten Gizlice; “Yaptığımız istişarelerde Osmaniye’ye yakışanın sıcak asfalt olacağı yönünde oldu. Belki diğerleri daha ucuz maliyetli olurdu ama çeşitli nedenlerden dolayı her yıl deforme olan yolu yamalamak zorunda kalırdık. Zorkun’da bölgenin en büyük yaylalarından birisi, Osmaniye’ye yakışanda buranın sıcak asfalt olmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle ödeneğimiz arttırıldı ve projeye başladık” dedi.

Gizlice, Zorkun Yayla yolu yapımıyla ilgili şu detayları verdi; “ Zorkun Yayla yolu Karacalar köyünden başlayıp, Zorkun Çarşı merkezinde yer alan Jandarma Karakoluna kadar devam edecek. 18 bin 400  metre uzunluğunda ki bu yolu sıcak asfalt kaplama yapıyoruz. Bu projenin içinde, 10 cm asfalt, yolun çizgileri, reflektörleri, trafik şeritleri, bariyerleriyle muazzam bir turizm yolu olacak. Bu yolun yaklaşık olarak maliyeti, 35 milyon artı kdv olarak ihalesi yapıldı. 2 aylık bir proje ama daha fazla gayret gösterip 40 günde hizmete açmayı düşünüyoruz. Teknik ekibimiz bize sıcak asfalt için toprağın belirli bir ısıya gelmesi gerektiğini söyledi. Bu teknik detaylardan dolayı bu projenin yaz aylarında yapılmasının daha iyi olacağını düşündük” ifadelerini kullandı. 

Basın toplantısı, soru cevap etkinliğinin ardından sona erdi. 

Comments are closed.