Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye İŞKUR’da “kısa çalışma ödeneği” yoğunluğu


Osmaniye İŞKUR hafta sonunda da çalışmalarına devam etti. İŞKUR’a kayıtlı olup Covid-19 salgınından maddi açıdan olumsuz etkilenerek iş kaybı yaşayan işletmeler, elektronik ortam üzerinden İŞKUR’a çok yoğun bir şekilde kısa çalışma ödeneği başvurusunda bulunuyorlar.

İşsizlik Sigortası Kanunu’nda yer alan kısa çalışma ödeneği; istihdamın korunması amacıyla yürürlüğe sokulan bir uygulama. Zorlayıcı sebepler, bölgesel veya sektörel bir kriz sebebiyle iş yerlerindeki çalışma süresinin önemli ölçüde azalması veya durma noktasına gelmesi halinde, istihdamın korunabilmesi için yapılan bir ödeme olarak tanımlanan kısa çalışma ödeneği kapsamında, çalışılamayan süre boyunca işçilere ödeme yapılacak.

İl Müdürü Altunkaynak; “Osmaniye İŞKUR olarak bu yoğun talebi karşılamak, iş verenlerin taleplerini hızlı bir şekilde işleme almak ve sonuçlandırmak için hafta sonu da çalıştık dedi.” Kurum tarafından değerlendirmeye alınan talepler arasında başvuru şartlarına uygunluğu tespit edilenlere kısa çalışma ödeneği desteği sağlanacak.

The post Osmaniye İŞKUR’da “kısa çalışma ödeneği” yoğunluğu appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.