Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun Berat Kandili mesajı


Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu Ramazan’ın müjdecisi, Cenab-ı Hakk’ın dünya semasına rahmetiyle tecelli ettiği Berat Gecemiz tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Durmuşoğlu açıklamasında ” Dinî geleneğimizde af, merhamet ve mağfiret vesilesi olarak kabul edilen mübarek Berat gecesini, Cenâb-ı Hakk’ın lütuf ve inayetiyle, hep birlikte idrak etmiş olacağız inşallah.

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.

Beratın ilk şartı, kimlerden ve nelerden uzak duracağımızı; kimlere ve nelere yakın olacağımızı bilmektir. Bu itibarla Berat, ruhumuza ağır gelen her türlü keder ve sıkıntıdan, insanı inciten hata ve günahtan, insana yakışmayan söz, tutum ve davranıştan “berat etmek” için eşsiz bir fırsattır.

Berat, nurlu gölgesi üzerimize düşmeye başlayan Ramazan ayına bizi hazırlayan; Bu gece dolayısıyla Milletimizin, İslam alemi ve tüm insanlık için Covid-19 Virüsünden kurtuluşa ulaşıp ve hayırlara vesile olmasını, milletimizin her türlü dert ve sıkıntıdan berî olmasını, bu güzel gecenin birlik ve beraberliğimize, barışımıza ve huzurumuza vesile olmasını diliyorum. Gecemiz mübarek olsun.” ifadelerini kullandı.

The post Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun Berat Kandili mesajı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.