Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de 134 bin 871 öğrenci yarıyıl tatiline girdi


2019–2020 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle Cebelibereket Şehit Ahmet Yılmaz İlkokulu’nu ziyaret eden Vali Ömer Faruk Coşkun, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Vali Coşkun’un ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Melih Loş ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da yer aldı.

Sınıfları ziyaret eden Vali Coşkun, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilere tatilde dinlenmelerini ve ikinci dönem için enerji depolamalarını tavsiye eden Vali Coşkun, ara tatilde öğrencilere tavsiye edilen etkinlik listesini de öğrencilerle paylaştı. Tatilde yapılacak etkinliklerin, öğrencilerin hayata hazırlanmaları noktasında önemli olduğunu ifade eden Vali Coşkun, “Tatilinizi iyi değerlendirin, güzelce dinlenin ve sevdiğiniz etkinlikleri yapın. Tüm zamanınızı bilgisayar, tablet ve cep telefonu ile geçirmeyin; sevdiğiniz insanlarla, ailenizle, arkadaşlarınızla vakit geçirin, hayatın içerisinde olun. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Eğer karnesi karnesinde zayıf notları olan varsa ikinci dönem daha fazla gayret göstereceğine ve notlarını düzelteceğine inanıyorum. Sizlere güzel ve keyifli bir tatil diliyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Melih Loş ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da öğrencilere karnelerini dağıtarak, başarılar dilediler.

Ziyaretinin devamında öğretmenlerle de bir araya gelerek bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında en önemli pay öğretmenlerimizin. Bu nedenle evlatlarımızın eğitimi için fedakârca gayret gösteren öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize güzel bir tatil diliyorum.” dedi. Okul idaresi, öğretmen, okul aile birliği üyeleri ve veliler arasındaki uyumun öğrencinin başarısındaki önemini vurgulayan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Okul idarecileri, öğretmenler, okul aile birliği ve veliler arasında sağlıklı bir iletişim kurulur ve koordinasyon sağlanırsa başarının mutlaka geleceğine inanıyorum. Evlatlarımızın en iyi eğitimi almaları ve ilimizin eğitimdeki başarısının daha da artması için hep birlikte gayret göstereceğiz” dedi. 2019-2020 eğitim öğretim döneminin 7673 öğretmen ve toplamda 134 Bin 871 öğrenci ile tamamlandığını da kaydeden Vali Coşkun, “Tüm evlatlarımızın yolları, bahtları açık olsun” dedi.

Ziyaretinin son bölümünde, Okulun Yaşam Becerileri Atölyesi’nde incelemelerde bulunan Vali Coşkun, daha sonra Anasınıfı öğrencilerini de ziyaret ederek, küçük öğrencilere güzel bir tatil diledi. Okul bahçesindeki velilerle de bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, tüm öğrencilere ve öğretmenlere başarılar dileyerek Cebelibereket Şehit Ahmet Yılmaz İlkokulu’ndan ayrıldı.

The post Osmaniye’de 134 bin 871 öğrenci yarıyıl tatiline girdi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.