Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de ’15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’ düzenlenecek

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu” gerçekleştirilecek.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl düzenli olarak yapılması planlanan Sancak Koşusu, İnanç, dirayet, birlik ve beraberlik ruhuyla ay yıldızlı sancağı taşımak, milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz’da şehit olanların anısını yaşatmak amacıyla yapılıyor.
81 ilde aynı anda 15 Temmuz günü saat 21.00’da yapılacak olan Sancak koşusu, ilimiz de Devlet Bahçeli Meydanı 1. Etap Ebebek önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.


Tüm illerde olduğu gibi Osmaniye’de da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında ; “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu, sosyal mesafe kurallarına uyularak 25 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek. Her koşucu 100 metre koştuktan sonra ay yıldızlı sancağı diğer sporcuya devredecek. Toplam 2.500 metre mesafe koşulacak olan Sancak Koşusu tüm İllerde 15 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 21.00’da aynı anda başlatılacak.


Leave A Reply

Your email address will not be published.