Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de 95 bin fidan toprakla buluşacak


Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Osmaniye’de 95 bin fidan dikimi yapılacağı belirtildi.

Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamet Doğar, yaptığı açıklamada, 11 Kasım 2019’da saat 11.11’de Toprakkale ilçesi Kışla Mahallesinde Mühimmat Bölüğü yanındaki alanda fidan dikim etkinliği yapılacağını kaydetti.

Doğar, yine söz konusu tarih ve saatte kentte 15 farklı alanda 95 bin fidanın toprakla buluşturulacağını kaydetti.

Ülke genelinde kampanya kapsamında 81 ilde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidanın toprakla buluşacağını ifade eden Doğar, şunları kaydetti:

“Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Geleceğe Nefes Ol Kampanyasında fidan bağışında hedeflenen fidan sahiplenme sayılarına ulaşıldı.

Kentimizde 95 fidan öncelikle orman yangınları neticesinde zarar gören ormanlık alanlarda fidanlar toprakla buluşturulacak. Yapılacak ağaçlandırma etkinliği ile bir taraftan 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinin toprakla buluşması hedeflenirken, diğer taraftan da son yıllarda ülke genelinde yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışmalarını Dünya’ya duyurmak, dikkatleri Ülkemizin bu konuda yürüttüğü başarılı çalışmalara çekmek hedeflenmektedir. Etkinlik, yanan alanlarla birlikte, köy okulları ve köy yolları başta olmak üzere okul bahçelerinden yol kenarlarına, kamusal alanlardan bozuk orman alanlarına, askeri birliklerden ibadethane ve sağlık ocağı bahçelerine kadar kısaca ağaçlandırma çalışması yapılabilecek bütün potansiyel alanlarda gerçekleştirilecektir.”

Doğar, Osmaniye’nin Toprakkale ilçesi Kışla Mahallesinde Mühimmat Bölüğü yanındaki alanda fidan dikim etkinliği yapılacağını bunun yanı sıra yine söz konusu tarih ve saatte 15 farklı alanda 95 bin dikileceğini sözlerine ekledi.

Doğar, aynı anda Türkiye genelinde yapılacak fidan dikimi etkinliğine tüm vatandaşları davet etti.

The post Osmaniye’de 95 bin fidan toprakla buluşacak appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.