Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de “Deprem ve Acil Durum Tatbikatı” yapıldı


Osmaniye’de 1-8 Mart Deprem Haftası nedeniyle Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde deprem tatbikatı düzenlendi.

Gönüllü 24 kişiden oluşan Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve ODAK (Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) ile gerçekleştirilen tatbikata İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Basri Doğan ve Erbay Tan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Karkın katıldı.

Gerçekleştirilen deprem ve tahliye tatbikatı sonrasında Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesinden 300 kişilik öğrenci grubuyla  27 Şubat’ta İdlib’te şehit düşen şehitlerimizi  anma ve Bahar Kalkanı Harekatında görevli kahraman askerlerimize ithafen fon ve bayrak gösterisini sergilediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak; “Deprem maalesef ki ülkemizin doğal bir gerçeği. Depremde  ve acil durumlarda oluşması muhtemel zararları en aza indirgemek, deprem anında ve sonrasında neler yapmamız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak maksadıyla düzenlendiğimiz bu deprem ve tahliye tatbikatı önem arz ediyor. Ayrıca İdlib ‘te şehit düşen kahraman askerlerimizi ve Bahar Kalkanı Harekatında görevli kahraman askerlerimizi anma amacıyla düzenlediğiniz bu gösteride emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

The post Osmaniye’de “Deprem ve Acil Durum Tatbikatı” yapıldı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.