Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de ‘Diyanet Genç Ofis’ açıldı

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü çalışmaları kapsamında, gençlere yönelik dini, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak ve gençlerin akranlarıyla bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla Envar-ül Hamit Camii yerleşkesi içerisinde bulunan ‘Diyanet Genç Ofis’ bürosu törenle açıldı.

Açılış programına İl Müftüsü Ali Çakmak, İl Müftü Yardımcıları, Gençlik Koordinatörleri, Din Görevlileri ve gençler katıldı. 

Törende konuşan İl Müftüsü Çakmak “Genç nüfusu bir çok ülkenin toplam nüfusundan daha fazla olan ülkemizde her yönden iyi yetişmiş bir gençliğe sahip olabilmek için çalışıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız ülke genelinde ‘Diyanet Genç Ofis’ büroları açılması yönünde uygulama başlattı. Bu kapsamda Osmaniye’de  “Diyanet Genç Ofis” büromuzun ilkini açıyoruz.” dedi.

Müftü Çakmak sözlerinin devamında şunları söyledi; “Diyanet Genç Ofis sayesinde gençlerimizle söyleşi, sohbet, okuma grupları, ücretsiz kitap ve dergi dağıtımı, yazar-okur buluşmaları, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllülük faaliyetleri gibi birçok etkinlik gerçekleştirebileceğiz. Gençlerimizin uğrak mekanı olmasını istediğimiz Genç Ofisimizde görevlendirilen hocalarımız farklı etkinliklerle gençlerimizle beraber olacaklar. ‘Diyanet Genç Ofis’ büromuzun Osmaniye şehrimize, gençlerimize ve toplumumuza hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.