Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de “Durakta Matematik” projesi hayata geçti


Osmaniye’de matematiğin insanlara aşılanmasına ve sevdirilmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan “Durakta Matematik” projesi uygulamaya konuldu.

Proje kapsamında, kentteki otobüs duraklarına herkesin kolayca öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Devlet Bahçeli Meydanında bulunan dolmuş durağında düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, Karacaoğlan Ortaokulu Matematik Öğretmeni Mukaddes Karip tarafından geliştirilen projenin ülke genelinde uygulanmaya başlandığını belirtti.

Projenin öğrencilerin matematiğe karşı korkularını yenmeleri adına önemli olduğunu ifade eden Albak, şunları kaydetti:
“Proje, çeşitli yöntemlerle matematiği sevdiren, matematiğin korku olmasını ortadan kaldıran önemli bir projedir. Matematiğin korkulacak bir şey olmaktan çıkartıp, hayatın ta kendisi olduğunu öğreten bir projedir. Her tarafta matematiğin öğrenilebileceğini ve ilgiyle dinlenebileceğini anlatan yenilikçi bir yaklaşımdır. Osmaniye’den de bu projeye başladık. Durakta matematik projesi 81 ilimizde 164 öğretmenimizle birlikte yürütülmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer, kent merkezinde 5 durakta bu projenin başlatıldığını ve ilerleyen günlerde tüm duraklarda uygulanacağını söyledi.

Proje sorumlusu ilkokul öğretmeni Mehmet Karip de projeni tüm illerde uygulanmakta olduğunu ve büyük destek gördüğünü kaydetti.

Karip, “Proje sorumlusu ilkokul öğretmeni Mehmet Karip’de proje tüm illerde uygulanmakta olduğunu ve büyük destek aldıklarını belirterek, “Projemiz şuanda ‘Yarının öğretmenleri’ platformu tarafından Türkiye’de ilk 40 proje arasında alındı. İnşallah bir değerlendirme daha yapılacak ve biz birinci olmayı hedefliyoruz. Projemiz çocuklara matematiği sevdirme ve korkularını yenme adına çok güzel bir proje. Çizimleri eşim yapmaktadır.İlçelerimizde de projenin uygulaması yapılacaktır. Bu sayede biz bir öğrencide veya bir velide bir matematik önyargısını kırabilirsek projenin başarıya ulaştığını anlayacağız” diye konuştu.

The post Osmaniye’de “Durakta Matematik” projesi hayata geçti appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.