Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de günlük 10 bin kişi dolmuşa biniyor

Osmaniye’de kent kart, banka ve kredi kartıyla yolcu dolmuşuna binme oranı yükseldi.

Dolmuşa kartla binme oranının yüzde 80’i bulduğunu ifade eden yetkililer, nisan ayında nakit binişin tamamen biteceğini öngördüklerini ifade etti. 

Osmaniye’de 14 Şubat’tan itibaren güncellenen yolcu dolmuşu fiyatlarının ardından, kent kart, kredi ve banka kartıyla binişin yükseldiği bildirildi. 

Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren yetkililer, bu oranın şu an yüzde 80 oranındayken nisan ayında yüzde 100 olacağını tahmin ettiklerini söyledi. 

Yetkililer, bir günlük bilançoyu paylaşarak, 2357 kişinin kent kart, 1409 kişinin öğrenci kartı, 1181 kişinin engelli kartıyla ücretsiz, 2889 kişinin şoför kartıyla ve 1922 kişinin kredi ve banka kartıyla olmak üzere toplam 9 bin 758 kişinin dolmuşa bindiğini ifade etti. 

Bir ay önce Şoför kartıyla yani nakit ücret vererek dolmuşu tercih edenlerin yüzde yetmiş oranında olduğunu belirten yetkililer, bu sayının şu anda yüzde 20 seviyesinde olduğunu açıkladı. 

Nisan ayı başlarında herkesin kart kullanarak dolmuşa bineceğini tahmin ettiklerini söyleyen yetkili, kartla kullanımın daha uygun olduğunu vurguladı. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.