Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de Kökünü Kurutma Operasyonunda 130 uyuşturucu satıcısı yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Osmaniye‘de yapılan Kökünü Kurutma Operasyonu sonrasında İl Emniyet Müdürlüğündeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi’nde (KGYS) basın açıklaması yaptı.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesindeki operasyona 430 emniyet personeli ile helikopter, dronlar ve narkotik köpeklerinin katıldığını belirten Bakan Soylu, “Bu operasyonun temel amacı, planlı bir şekilde, Başsavcılık koordinasyonunda yaklaşık 4 aydır teknik takip ve diğer izleme birimlerimizin yapmış olduğu faaliyetler sonucunda bu sabah itibarıyla uyuşturucu satıcılarını yakalamaktı. Hedefimiz 138’di, 130 uyuşturucu satıcısı sabah 05.00’te başlayan operasyon çerçevesinde saat 07.00 itibarıyla gözaltına alınmışlardır. 8 kişinin aranma, gözaltı çalışmaları emniyet teşkilatımızca sürdürülmektedir” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucuyla mücadelenin devam edeceğini vurgulayarak şunları kaydetti: “Milletimiz rahat olsun. Mücadelemiz devam etmektedir. Ülkemizi, milletimizi ve gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Tarihimizin en güçlü operasyonlarını sürdürerek esas itibarıyla dünya coğrafyalarında bu işle başa çıkılamaması sebebiyle serbest bırakılmasına, göz yumulmasına aldırmadan sınırlarımızdan uyuşturucunun girmesine, gençlerimize musallat olmasına ve bu konuda gelecek nesillerimizin tehdit altında bırakılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu topyekun, hep birlikte yapılan bir mücadeledir. Bu mücadeleyi sonuna kadar inşallah hep birlikte sürdüreceğiz. Allah yardımcımız olsun.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.