Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de kütüphaneler kapatıldı, Nevruz etkinlikleri iptal edildi


Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında Osmaniye il genelinde kütüphaneler 15 gün süreyle okuyucu hizmetlerine kapatıldı, Nevruz Bayramı kutlama etkinlikleri de iptal edildi.

Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığının aldığı karar gereği İl Müdürlüğüne bağlı tüm kütüphanelerin 16 Mart Pazartesi gününden 30 Mart Pazartesi gününe okuyucu hizmetlerine kapatılmasına ve bu tarihler arasında kütüphanelerde yapılması planlanan tüm etkinliklerin iptaline, İlimiz genelinde bulunan İl Müdürlüğümüze bağlı Kültür Merkezlerinde 16 Mart tarihinden itibaren Nisan ayı sonuna kadar yapılacak tüm etkinliklerin ertelenmesine karar verildiğini duyurdu.

Torun, “İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen 21 Mart Nevruz Bayramı etkinlikleri de tüm ilimiz genelinde iptal edilmiştir. İlimiz genelinde bulunan Müze ve Ören yeri ziyaretlerinde ziyaretçilerimizin korona virüsüyle ilgili talimatlara uymaları özellikle kapalı teşhir alanlarında toplu olarak bulunmamaları ve daha dikkatli davranmaları gerekmemektedir.Ertelenen etkinlikler ve diğer konularla ilgili olarak oluşacak yeni durumlarda kamuoyu bilgilendirilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi.

The post Osmaniye’de kütüphaneler kapatıldı, Nevruz etkinlikleri iptal edildi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.