Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de LGS’ye 14 bin 515 öğrenci girecek


İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Liselere Geçiş Sınavına (LGS) Osmaniye’de 14 bin 515 öğrencinin katılım sağlayacağını açıkladı.

LGS dolayısıyla mesaj yayınlayan Albak, Bakanlık tarafından önerilen bütün sağlık tedbirlerini okul binalarında uyguladıklarını kaydetti.

Çocuklar için en uygun sınav ortamını hazırladıklarını belirten Aydın Albak, LGS’ye katılacak olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Öğrencilerin ellerinden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştıklarını, salgın döneminde gösterdikleri sabır ve gayretle örnek teşkil ettiklerini bildiklerini ve gördüklerini ifade eden Albak, “Şimdi ise sizlere olan güvenimizle, kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanı diyorum.” dedi.

Sınav öncesi okullarda alınan tedbirler ve çalışmalar hakkında bilgi veren Albak, şunları kaydetti;

“Bilindiği üzere içinden geçtiğimiz küresel salgın döneminde, Bakanlığımız tarafından önerilen bütün sağlık tedbirlerini okul binalarımızda uyguladık. Sınav merkezi olan tüm okullarımız, sınav salonlarımız titizlikle dezenfekte edilerek, okullarımıza dezenfektan, maske ve her türlü hijyen ürünleri temin edilmiştir. Sınav günü velilerimiz öğrencilerine okul bahçesine kapısına kadar eşlik edebileceklerdir. Okullarımızda sınav öncesi öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize sosyal mesafe kuralına uyma, maske takma ve salgın hakkında bir bilgilendirme yapılacaktır. Bu hususta sınavda görevli öğretmenlerimizin yönlendirmelerine uymanızı özellikle belirtmek istiyorum.”

Osmaniye’de 130 okul ve 995 salonda 14 bin 515 öğrencinin LGS katılım sağlayacağını kaydeden Albak, “Çocuklarımız için en uygun sınav ortamını hazırladığımızı tekrarlayarak bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren, görev sorumluluk sahibi çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS’ye katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere kolaylıklar diliyorum.”

The post Osmaniye’de LGS’ye 14 bin 515 öğrenci girecek appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.