Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de mesleki gelişim ve farkındalık çalıştayı yapıldı


Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Geleceğim Mesleğim-Mesleki ve Teknik Eğitim Temalı Faaliyetler” konulu işbirliği protokolü kapsamında Osmaniye Öğretmenevinde Mesleki Gelişim ve Farkındalık Çalıştayları ile Veli Bilgilendirme Konferansı düzenlendi.

Düzenlenen çalıştay kapsamında Veli Bilgilendirme Konferansı’na İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak katılarak velilerle birlikte oldu. 8.sınıf öğrenci velilerinin katıldığı konferansta “Çocuklarımıza insan odaklı eğitim anlayışı çerçevesinde yorumlama, sentez ve bilgiyi kullanma becerilerini hep birlikte kazandırmalıyız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, velilerin, talep ve görüşlerinin yanı sıra öğrencilere yönelik kaygılara ilişkin, “Hepimiz biliyoruz ki haklı olarak evlatlarımız için her zaman en iyisini istiyoruz. Onlar birer pırlanta misali. Biz öğretmen ve velilerimize düşen görev ise onları en güzel şekilde işlemek. İşte bu noktada onların kaygılarına kaygı ekleyecek davranışlardan kaçınmak durumundayız. Çocukların eğitim-öğretim süreçlerinde toplumsal problemlere çözüm arama, üst düzey becerilerinin desteklenmesi ve yaşam becerilerinin kazanması da çok önemli. Şunu da eklemek isterim ki; gelecek nesillerimizden çok umutluyuz. “dedi.

Konferansa katılan veliler ise; memnuniyetlerini belirterek, böylesi anlamlı ve faydalı konferansın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

The post Osmaniye’de mesleki gelişim ve farkındalık çalıştayı yapıldı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.