Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de Mobil Aşı ekipleri en ücra köyleri de dolaşarak vatandaşları aşılıyor

Osmaniye’de salgınla mücadelenin ilk gününden bu yana hastaların sağlığına kavuşması için fedakarca görev yapan sağlık çalışanları, şimdi de salgının kontrol altına alınması için ellerinden gelen gayreti gösteriyor.


Osmaniye ve ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında oluşturulan ekipler, şehir merkezinde açtıkları stantların yanı sıra dağ, bayır demeden en ücra köyleri dolaşarak sağlık hizmetlerini insanların ayağına kadar götürüyor.


Gittikleri köylerde yaşlıların sağlık kontrollerini yapan, uyarılarda bulunan ekipler, aşı olmak istemeyenlerle de görüşerek ikna etmeye çalışıyor.
Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde korona virüs ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kent merkezi haricinde ilçe ve bağlı köylerde mobil aşı ekipleri vatandaşları aşılamaya devam ediyor.


Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, ülke genelinde olduğu gibi kentte de şartları taşıyan herkesin aşı olması için çaba gösterdiklerini aktardı.


Tüm sağlık tesislerine, vatandaşların yoğun kullandığı alanlara, yol güzergahlarına aşı kabinleri kurduklarını, mobil ekiplerle en ücra köylere kadar gittiklerini anlatan Öznavruz “Vatandaşlarımızın aşıya ulaşılabilirliğini arttırmak amacıyla Merkez köylerimizden Serinova, Çağşak, Kırıklı, ve Kayalı köylerine, Müdürlüğümüze bağlı Toplum Sağlığı Merkezi Aşı Ekiplerimiz tarafından Aşı İstasyonları kurulmuş ve vatandaşlarımızın aşı olmalarına olanak sağlanmıştır.” dedi.


Devletin verdiği hizmeti halka en kolay yoldan sunmak için köy köy gezdiklerini belirten Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz , “Zaman zaman aşı olmakta tereddüt eden vatandaşlarımız var. Çevreden yanlış bilgiler duyuyorlar. Bunların hiçbirine kulak asmasınlar. Yetkili mercilerin söylediklerine inansınlar. Ekiplerimiz il merkezinde, ilçelerde, köylerde, yaylalarda, dağlarda her yerde. Mobil ekiplerimiz, devletimizin desteğiyle en ücra köşedeki vatandaşımıza ulaşmak adına büyük bir mücadele ve kararlılık gösteriyor.” diye konuştu.


Leave A Reply

Your email address will not be published.