Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de peyzaj çalışmaları devam ediyor

Bu kapsamda D-400 Karayolu Musa Şahin Bulvarı boyunca devam eden çalışmalarda toprak dolgu işlemleri başlatıldı. Dolgu çalışmalarıyla birlikte damlama sulama sistemi de döşenerek refüjlerde ağaçlandırma yapılacak.

Bordür boyamaları ve çiçek dikimlerinin ardından daha renkli bir görünüme sahip olacak olan refüjler böylelikle modern bir görüntüye kavuşacak. Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte kentin ana giriş çıkış güzergâhı Musa Şahin Bulvarı, daha renkli bir görünümle vatandaşların hizmetinde olacak.

Öte yandan Osmaniye’yi güzelleştirmek adına devam eden peyzaj çalışmaları kapsamında kent genelinde bulunan dönel kavşak ve parklarda da bakım-onarım çalışmaları sürüyor. Dönel kavşakların bordürleri ile kavşak içerisinde bulunan Türk bayrakları boyanarak daha güzel bir görünüme kavuşması sağlanırken, mevsimlik çiçeklerin dikilmesiyle de kavşaklar renklendirildi.

Ayrıca parklarda ot biçme ve çiçeklendirme gibi çalışmalar da kent genelinde sürerken ana arter ve ara sokaklarda dalları yollara doğru sarkan ağaçların da budama çalışmaları sürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin daha güzel ve modern görünüme kavuşması için çalışmalara ara verilmeden devam ediliyor. 
 

Comments are closed.