Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de ‘Seyahat İzin Kurulu’ hizmetlerine devam ediyor


Osmaniye Otogarında Valilik, Belediye, İl Emniyet Müdürlüğü ve Şoförler Odası temsilcisinin yer aldığı ‘Seyahat izin kurulu’ hizmetlerine devam ediyor.

Salgın nedeni ile bulundukları ilden başka bir ile gitmek isteyen vatandaşların seyahatlerini izne bağlayan genelge sonrası, Osmaniye’de vatandaşlar oluşturulan kurula başvuru yaparak, seyahat için gerekli zorunlu mazeretleri bildirecekler.

Kurul üyeleri tarafından gerekli görülmesi halinde seyahatlerine izin verilecek. Otogarda, ayrıca, Osmaniye’ye gelen ve Osmaniye’den giden vatandaşların sağlık kontrolü de yapılacak. Kurul aynı zamanda uçakla seyahat edecek vatandaşların da seyahat belgelerini düzenleyecek. Vatandaşlar seyahat belgesi taleplerini 199 no’lu telefondan ya da e-devlet üzerinden de yapabilecekler.

Konu hakkında açıklama yapan Vali Ömer Faruk Coşkun, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile iller arası otobüs seferlerinin ve uçak seyahatlerinin 28.03.2020 tarihi 17:00’den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapıldığını belirterek, “Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlarımız, şehirlerarası yolculuklarını Valilik izni ile gerçekleştirebiliyorlar. İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, valilerin/kaymakamların koordinesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunuyor, talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi düzenleniyor. Vatandaşlarımızdan ricamız, sosyal mesafeyi korumak amacıyla kalabalık ortamlara girmeden seyahat izin belgesi taleplerini 199 no’lu telefonu arayarak ya da e-devlet üzerinden yapmalarıdır. “dedi.

Vatandaşların, çıkmalarını gerektiren zorunlu haller dışında, mutlaka evlerinde kalmaları gerektiğini ifade eden Vali Coşkun, bunun kendi sağlıkları ve ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın sağlığı için hayati önemde olduğunu söyledi.

The post Osmaniye’de ‘Seyahat İzin Kurulu’ hizmetlerine devam ediyor appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.