Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de yetenek taramasında son testler yapılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Osmaniye‘de son testler başladı.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 2017-2018 eğitim/öğretim yılında Osmaniye’de seçilen öğrencilerin son testleri Tosyalı Spor Salonu’nda Covid-19 tedbiri kapsamında yapıldı.

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Arif Özsarı, sporun geniş kitlelere yayılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak olduğunu bugün 30 öğrenciyi Boy, Kilo, Kulaç Uzunluğu, Denge ve Reaksiyon testine tabi tutulduğunu hafta boyunca 100 öğrenciyi tarama yapılacağını söyledi.

Sporcuların yetenek taramasından geçerek, doğru yönlendirilmesiyle uluslararası düzeyde başarılı sporcular çıkarılması hedeflendiğini belirten Özsarı, bu projeyle okullarda sportif yetenek taraması yapılarak, yetenek taraması sonucunda yetenekli gençlerin spora yönlendirileceğini söyledi.

Comments are closed.