Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’de Zeybek’li ‘Öğretmenler Günü’ kutlaması


24 Kasım Öğretmenler Günü, Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen programla kutlandı.

Vali Coşkun ve protokol mensupları tören öncesinde öğretmenler günü dolayısıyla hazırlanan resimlerden oluşan sergiyi gezdiler.

Serginin gezilmesinin ardından Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Salonu’ndaki törene geçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okuması ile başlayan törenin devamında, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un kutlama mesajı okundu.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğretmenlerimize hitaben yaptığı konuşmada “Sizler, önümüzü aydınlatan kutlu meşalelersiniz. Ülkemizin aklı hür vicdanı hür, yüksek ahlak sahibi, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, bilim yolunda ilerleyen nesillere duyduğu ihtiyaç kadar bu nesillerin de sizlere ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Öğretmenlerimizin kılavuzluğu ile geleceğe miras olarak bırakacağımız müreffeh Türkiye’nin inşası için mimarlığınıza ihtiyacımız var. Millet huzurunun ve vatan bütünlüğünün teminatı olan gelecek nesillere hükmeden, fikir veren, terbiye veren, örnek olabilen sizlersiniz. Sahip oldukları ilmi ve irfanı öğrencilerine aktaran bu mukaddes mesleğin mensubu meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. ”dedi. Konuşmanın ardından Hasan Aybaba Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Çam “Ben Bir Gülüm Öğretmenim” isimli şiiri okudu.

“Tarihimizde Öğretmenlik” konulu sinevizyon gösteriminin ardından göreve yeni başlayan olan öğretmenler adına konuşan Hayriye Çubukçu ise “Eğitimin kadim olan, değişmeyen yönünde bize düşen en büyük görev öğrencilerimize hayattaki anlamlarını bulmalarına ve kendilerini keşfetmelerine imkân sunmaktır. Milli kültür ile insanlığın ve demokrasinin evrensel değerlerini içselleştirmiş, iletişime ve paylaşıma açık, sanat duyarlılığı ve becerileri gelişmiş, özgüveni, özsaygısı, hak, adalet ve sorumluluk bilinci yüksek, yenilikçi, barışçı, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam sağlamaktır.” dedi.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden programda, Şehit Onur Deniz Mesleki Eğitim Merkezi öğretmeni Meral Kırkaya, trafik kazasında kaybettiği kardeşi öğretmen Şerife Bolat Kurt hatırasına “Dünyanın Bütün Çiçekleri” isimli şiiri okudu. Program, Hasan Aybaba Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü Oratoryosu ile devam etti. Daha sonra Hasan Aybaba Anadolu Lisesi öğrencisi Baturalp Güner “Sen Öğretmensin” isimli şiiri okudu.

Törende emekliye ayrılan öğretmenler Ahmet Kahraman ve Emine Aysun Gürsal’a hizmet şeref belgeleri Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından verildi. Öğretmenler Günü için düzenlenen ilkokullar arası resim yarışmasında birinci olan Yedi Ocak İlkokulu Öğrencisi Yusuf Enes Özdemir, Ortaokullar arası şiir yarışması birincisi Şehit Bekir Evren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Osman Beyaz ve liseler arası kompozisyon yarışması birincisi Oğuz Kağan Anadolu Lisesi öğrencisi Damlanur Elif Çoban ve öğretmenler arası anı yarışması birincisi Şekerdere Köyü Zinnur Ezim İlkokulu öğretmeni Tuğba Köşker ödüllerini Vali Ömer Faruk Coşkun’dan aldılar.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan müzik programı ve öğretmenlerden oluşan halk oyunları ekibinin gösterisiyle son buldu.

Programın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eden Vali Ömer Faruk Coşkun, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı.

Programa; Vali Ömer Faruk Coşkun Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Mustafa Aslan, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay İlkay Gül, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

The post Osmaniye’de Zeybek’li ‘Öğretmenler Günü’ kutlaması appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.