Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’deki STK’lardan Bahar Kalkanı Harekatına destek


Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) öncülüğünde kentteki 30 Sivil Toplum Kuruluşu, Suriye rejiminin hain saldırısını kınadı, Türk ordusunun başlattığı Bahar Kalkanı Operasyonuna destek verdi.

OTSO Başkanı Devrim Murat Aksoy, Devlet Bahçeli salonunda düzenlenen etkinlikte, yaptığı açıklamada, 81 ilde meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşunun ortak açıklama yaptığını belirtti.

Her kritik dönemde milletin ve devletin yanında olduklarını ifade eden Aksoy, üstlendikleri sorumluluğun hakkını vererek hareket ettiklerini dile getirdi.

Vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlere rahmet dileyen Aksoy, şunları kaydetti:

“Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü”

Aksoy, İdlib’deki saldırının asla kabul edilemeyeceğini anımsattı.

Masum insanları katleden ve ülke güvenliğini de açık tehdit oluşturan rejim unsurlarına karşı sessiz kalmanın beklenemeyeceği anlatan Aksoy, “Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın’’ ifadelerini kullandı.

The post Osmaniye’deki STK’lardan Bahar Kalkanı Harekatına destek appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.